[aktualizacja] Zwykły Bohater, czy zwykła ściema – dlaczego mała Lilka nie może zostać Zwykłym Bohaterem

Dziewięciomiesięczna Liliana mogła zostać „Zwykłym bohaterem”, w ramach akcji CSR (społecznej odpowiedzialności biznesu)488317_694285143994085_724427444795835933_n Banku BPH. – ale nie zostanie, bo organizatorzy postanowili usunąć zgłoszenie bez jakiejkolwiek informacji na temat powodu. Serwis TrudnyKlient.pl zwrócił się do organizatorów w sprawie wyjaśnienia przyczyn tego stanu rzeczy – ponieważ budzi to nasze wątpliwości, co do intencji Banku, który szczyci się na każdym kroku grą fair-play. Pobieżna analiza naszych współpracowników pokazuje, że nie ma regulaminowych przeszkód aby dziecko i jej rodzice stali się bohaterami akcji.

 

Tydzień temu zglosiliście Lilkę jako ZwykłyBohater do TVN.
TVN zadzwonił i potwierdził uczestnictwo. Lilcia została symbolem Chorych Dzieci, których chcemy być głosem. 
Kilkanaście tysięcy osób podzieliło się linkiem do programu z Lilcią, najwięcej ze wszystkich zgłoszonych. – napisali  rodzice małej Lilki na jej oficjalnym profilu na łamach Facebook. 

 

Tymczasem zgłoszenie Lilki zniknęło. Strona, która powinna znajdować się pod adresem : http://www.zwyklybohater.pl/lilka-mala-bohaterka objawia się błędem 404 (Niestety strona, na którą próbujesz wejść nie istnieje lub została przeniesiona.)

 

Błąd 404

 

Na łamach Fanpage  akcji „Zwykły Bohater” zawrzało. Kilkadziesiąt osób pyta, co stało się z profilem Lilki. Dla wielu z nich dziecko już jest bohaterem. Zarówno ona, jak i jej rodzice.

Administrator strony „Zwykły Bohater” odpisał wzburzonym internautom :

 

Lilka

 

Organizator nie wyjaśnił, który punkt regulaminu został złamany i w jaki sposób. Przeanalizowaliśmy regulamin i w naszej ocenie nie został złamany żaden z jego punktów.

Was również zachęcamy do jego analizy. Pełny tekst regulaminu znajdziecie TUTAJ.

 

Nasza redakcja zwróciła się z oficjlanym pytaniem do organizatorów.  

AKTUALIZACJA 14 października 2014r. 

Usunięcie historii wynikało z tego, że w jej opisie pojawiły się sformułowania, do których wątpliwości zgłosiła opisana w niej instytucja (chodzi o sformułowanie dotyczące błędów lekarskich). Zgodnie z Regulaminem (rozdział „Przebieg Konkursu”, pkt. 9.1.) dostępnym na stronie www.zwyklybohater.pl: (…) Organizatorzy mają prawo odmówić przyjęcia do Konkursu Zgłoszenia lub usunąć je z Konkursu, w sytuacji której jego treść naruszałaby dobre imię osób trzecich, dobre obyczaje, prawa osób trzecich bądź pozostawała w sprzeczności z powszechnie obowiązującym prawem (…) i chcąc zachować bezstronność, Bank BPH wraz z pozostałymi organizatorami akcji Zwykły Bohater, zobowiązany jest do uszanowania dobrego imienia wszystkich osób/instytucji pojawiających się w zgłaszanych historiach.

W tej sprawie jesteśmy z kontakcie z osobą, która zgłosiła historię. Poprosiliśmy o zredagowanie zgłoszenia w sposób nienaruszający interesów osób trzecich. Takie zgłoszenie otrzymaliśmy i dzięki temu historia Lilki została przywrócona – mówi Joanna Nagierska z biura prasowego Banku BPH. 

Faktycznie, przed godziną 17. przywrócono możliwość głosowania na Lilianę.

Wczoraj (13 października) udało nam się porozmawiać  z rodzicami małej Lilki.

 

– Nie przyszło mi nawet do głowy aby samemu zgłosić do takiego programu. Dopiero, gdy nas zgłoszono, zdaliśmy sobie sprawę, że Lilka dla wielu stała się symbolem walki o życie. Szczególnie dla tych, których dzieci są w podobnej sytuacji co nasze dziecko. Cały czas poznajemy nowe dzieciaki, którym zaczynamy pomagać. Te dzieci nie mają głosu. To symboliczne, ale zdajemy sobie sprawę, że nasza Lilianka od nas odchodzi i chcemy aby jej pamięć trwała jak najdłużej. Tylko wtedy będziemy w stanie dalej pomagać innym. Ta sprawa to jest dyskryminacja chorych dzieci. Czy czuję się oszukany? W moim odczuciu to dzieci, jeśli by mogły, czułyby się oszukane. – powiedział Arkadiusz Jochman tata Liliany.
Zdaniem Arkadiusza Jochmana przez 11 dni nikomu to nie przeszkadzało zgłoszenie do programu. Jochman ocena, że komuś nasza historia nie wpisała się w format programu i nie o regulamin tu chodzi .
Potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia do programu „Zwykły Bohater” zostało potwierdzone telefonicznie w dniu 2 października 2014r. – do godziny ósmej w dniu 13 października poparło jest 14,5 tys. internautów.

Trzymamy kciuki, aby profil Lilki szybko wrócił na swoje miejsce! :)

10501832_694285233994076_2606866054996357911_n

 

Mała Lilka przyszła na świat 22 grudnia 2013 r. w katowickim szpitalu Zakonu Bonifratrów otrzymując 1 punkt w skali Apgar. Zdaniem rodziców szpital popełnił ogrom błędów- to właśnie przez nie, dziecko jest w tak ciężkim stanie.

Zdjęcie pochodzi z oficjalnego profilu Lilki na FB

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Wykop
  • Live
  • Twitter
  • PDF

3 thoughts on “[aktualizacja] Zwykły Bohater, czy zwykła ściema – dlaczego mała Lilka nie może zostać Zwykłym Bohaterem”

  1. Widocznie nie o prawdziwego zwyklego bohatera im chodzi :( Lilka zasluguje na to miano!!! przez to ile przezyla! co za… ludzie(zeby nikogo tu nie obrazac) usuneli jej profil ze zwyklybohater.pl :( brak slow …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *