Zakończ wakacje na 5! Wielka akcja rejestracji potencjalnych Dawców szpiku

Co godzinę ktoś w Polsce słyszy diagnozę – to białaczka, czyli nowotwór krwi. Te alarmujące dane stały się powodem dla którego Fundacja DKMS organizuje Dni Dawcy Szpiku. Partnerem akcji są Złote Tarasy, na terenie których w ostatni weekend wakacji, 29-30 sierpnia, w godzinach funkcjonowania centrum będzie można zarejestrować się jako potencjalny Dawca szpiku.

Statystyki WMDA (Światowej Organizacji Dawców Szpiku) mówią, że co 35 sekund ktoś naświecie zapada na raka krwi. Pośród chorób dziecięcych rak krwi jest najczęstszą przyczyną śmierci. Dla wielu chorych jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie komórek macierzystych krwi lub szpiku. Jedynie 25 proc. pacjentów ma szczęście znaleźć dawcę we własnej rodzinie. Większość przeszczepień odbywa się dzięki Dawcom niespokrewnionym, którzy jako ludzie dobrej woli zarejestrowali się, by bezinteresownie ratować życie każdego chorego, który potrzebuje przeszczepienia.

Makowski Marek_ZakończWakacje_ZłoteTarasy_baner_1920x1080.cdr

Zarejestrować się w bazie potencjalnych Dawców komórek macierzystych mogą wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat. Zajmuje to tylko chwilę. Wystarczy mieć przy sobie dokument z numerem PESEL. Rejestracja polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

Więcej na stronie internetowej www.zlotetarasy.pl oraz na FB: https://www.facebook.com/ZloteTarasy.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Wykop
  • Live
  • Twitter
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *