Zabezpiecz rower na wypadek kradzieży!

Majowa pogoda sprzyja wszelkim aktywnością na świeżym powietrzu. Z badań przeprowadzonych przez Centrum Badania Opinii Społecznej* wynika, że wśród Polaków najpopularniejszą dyscypliną sportową jest jazda na rowerze. Coraz częściej rower to również rodzaj transportu. Popularność tej formy aktywności prowadzi niestety co częstszych kradzieży rowerów, istnieją jednak skuteczne sposoby aby zabezpieczyć nasz sprzęt.

Zabezpiecz rower na wypadek kradzieżyDo kradzieży rowerów dochodzi niemal wszędzie. Wśród miejsc wysokiego ryzyka wymieniane są zarówno strefy przeznaczone do parkowania (na przykład przy szkołach, centrach handlowych czy biurowcach), jak też tereny osiedlowe. Wybierając się na wycieczkę rowerową zawsze należy mieć ze sobą zapięcie rowerowe, którym przypinamy nasz sprzęt podczas postoju. Ta forma zabezpieczenia, nie gwarantuje skuteczności, dlatego ważne, aby nie pozostawiać roweru na dłuższy czas bez opieki.

Propozycją zabezpieczającą rower jest usługa firmy mySafety „Bezpieczny rower”. Produkt chroni rower za pomocą specjalnej plomby kruszącej z numerem identyfikacyjnym. Jej cecha podstawowa to trwałość, ponieważ materiał z jakiego została wykonana, uniemożliwia jej bezśladowe usunięcie. Dzięki temu tożsamość nadana na stałe rowerowi za pomocą unikalnego ID, chroni go skuteczniej niż zabezpieczenia mechaniczne.

W pakiecie zagwarantowany został także całodobowy i bezpłatny kontakt z infolinią mySafety, dzięki któremu znalazca bądź osoba, która natrafi na skradziony rower, będzie miała możliwość natychmiastowej identyfikacji jego właściciela. Dodatkowym zabezpieczeniem dostępnym w rozwiązaniu jest stalowa linka z alarmem, która mechanicznie zabezpieczy rower. Skorzystanie z usługi jest bardzo proste – wystarczy umieścić trwałą plombę kruszącą na ramie roweru oraz zarejestrować jej unikalny numer wraz ze zdjęciem pojazdu na stronie mySafety.pl.

Dzięki tego typu zabezpieczeniom, możemy bez zbędnych trosk cieszyć się z majowej pogody oraz czerpać energię z aktywności fizycznej. Dodatkowo w przypadku kradzieży roweru zwiększamy prawdopodobieństwo, że wróci on ponownie w nasz ręce!

*Centrum Badania Opinii Społecznej, Warszawa, wrzesień 2013r.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Wykop
  • Live
  • Twitter
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *