Wyższy standard na wakacjach

Wybierając miejsce noclegowe na czas wyjazdu, Polacy zwracają uwagę przede wszystkim na lokalizację (72%). I choć cena także odgrywa ważną rolę (49%), to z kempingu korzysta zaledwie 20% z nas. Zwykle stawiamy na podwyższony standard noclegu.


Lubimy zatrzymywać się w hotelach (51%) lub pensjonatach (47%). „Atrakcyjną opcją jest również wynajęcie prywatnego domu. Chętnie decydują się na to rodzice z małymi dziećmi oraz większe grupy znajomych. Odpowiada im możliwość zindywidualizowania oferty” – mówi serwisowi infoWire.pl Paulina Sikorska z Interhome.pl.

Osoby wyjeżdżające z pociechami, szukając noclegu, kierują się bliskością do morza lub jeziora. Liczy się też dla nich dostęp do rozbudowanej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej wokół miejsca zakwaterowania. Baseny, boiska, korty tenisowe czy sale z grami (takimi jak np. piłkarzyki) dostarczają najmłodszym rozrywki.

Dla zamożnych Polaków ważny jest luksus. Zapewniają go między innymi prywatny basen i piękny ogród. Z kolei fani zwiedzania chcą poczuć autentyczną atmosferę miejsca, w którym wypoczywają, dlatego stawiają na domowy klimat. Wielu z nich wynajmuje prywatne domy w malowniczych okolicach i z ciekawymi widokami, np. na pola lawendy czy winnice. Apartamenty dla większej liczby gości cieszą się sporą popularnością w długie weekendy i święta.

Pamiętajmy, by podczas wyboru oferty czytać uważnie ogłoszenia, zwracać uwagę na koszty dodatkowe i wyjaśniać wszystkie niejasności. Warto sugerować się zdjęciami. Jeśli opublikowano ich zbyt mało, możemy poprosić o przesłanie kolejnych.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Wykop
  • Live
  • Twitter
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *