Współpraca InPost Canada i Canpar Courier w Kanadzie

InPost Canada Inc[1] z Grupy Integer.pl podjęła współpracę z Canpar Courier, kanadyjskim liderem w obszarze transportu i logistyki, także w zakresie dostaw door-to-door. W ramach kooperacji kurierzy Canpar Courier będą umieszczać przesyłki w Paczkomatach® InPost po nieudanej pierwszej próbie doręczenia do rąk własnych. Zgodnie ze strategią ekspansji realizowaną przez Grupę Integer.pl, sieć kanadyjskich Paczkomatów® InPost będzie systematycznie rozszerzana. Nowe lokalizacje są planowane w punktach należących do głównych detalistów, sieci spożywczych i sieci stacji benzynowych w tym kraju.

Współpraca InPost Canada i Canpar Courier w Kanadzie_Paczkomat_Kanada_foto_1Usługa uruchomiona pod koniec września obejmuje całą sieć 74 Paczkomatów® InPost zlokalizowanych w Toronto i okolicach. Kanadyjska sieć będzie rozszerzana wraz z instalacją kolejnych maszyn – do końca roku 2015 roku ma ich stanąć 200. Dostawę do Paczkomatów® InPost w Kanadzie oferuje już m.in. Newegg.com, lider branży e-commerce w obszarze sprzedaży elektroniki.

„Canpar Courier posiada wieloletnie doświadczenie i stawia na wielokanałowe, nowoczesne rozwiązania – dlatego podjęliśmy współpracę z InPost Canada Inc. Umożliwia nam to uzupełnienie oferty o odbiór przesyłek kurierskich, których nie udało się dostarczyć do rąk własnych, w dogodnie zlokalizowanych Paczkomatach®. Rozwiązanie to spotkało się z uznaniem naszych klientów i z pewnością będzie rozbudowywane o kolejne punkty w nadchodzących miesiącach” mówi Laurie Speed-Stoneburgh, wiceprezes Działu Sprzedaży i Obsługi Klienta w Canpar Courier.

Jak wynika z badań „UPS Pulse” opublikowanych w styczniu 2015 roku, aż 52% e-klientów[2] zwraca uwagę na alternatywne formy dostaw obejmujących rozszerzone godziny działania. Elastyczność doręczeń odpowiada na potrzeby konsumentów, zwłaszcza tych zamieszkujących tereny miejskie – badania potwierdziły, że 1 na 3 osoby preferuje dostawy na adres inny niż domowy z uwagi na styl życia.

„Nasza usługa doskonale uzupełnia pracę kurierów Canpar, którzy mogą pozostawić przesyłkę w Paczkomacie® InPost w przypadku nieobecności adresata w domu. Dzięki temu rozwiązaniu nasz partner znacznie obniża koszty dostawy do użytkowników końcowych, a klient może odebrać przesyłkę w dogodnym momencie bez konieczności udawania się do – często oddalonego od centrum miasta – magazynu. Podjęcie współpracy z Canpar Courier jest kolejnym elementem realizacji planów rozwoju Paczkomatów® InPost w Kanadzie i odpowiada na rosnące potrzeby klientów w zakresie podwyższania komfortu korzystania ze świadczonych przez nas usług” dodaje Tony Jasinski, CEO InPost Canada.

Za rozwój sieci Paczkomatów® w Kanadzie pod marką InPost Lockers 24/7 odpowiada spółka celowa InPost Canada INC, podmiot joint venture zawiązany z UCan Post Inc, w którym 75% udziałów posiada easyPack – podmiot zależny Grupy Integer.pl utworzony w celu obsługi i zarządzania siecią urządzeń paczkomatowych na rynkach międzynarodowych. Ekspansję Paczkomatów® InPost na rynku kanadyjskim wspiera kapitałem Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach rządowego programu wspierającego polskich eksporterów, a transakcję ubezpieczyła Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych S.A (KUKE).

Canpar Courier, partner InPost Canada, należy do TransForce – lidera kanadyjskiej grupy logistyczno-transportowej działającej na terenie Kanady i Stanów Zjednoczonych, który w 2014 zanotował 3,7 mld dolarów przychodu. Canpar od 25 lat oferuje niezawodne i efektywne kosztowo usługi kurierskie w oparciu o szeroką sieć logistyczną. Firma zapewnia najwyższą jakość obsługi klienta oraz zaawansowany system monitorowania przesyłek.

Sieć automatycznych punktów click&collect do nadawania i odbierania przesyłek pod marką InPost jest rozwijana przez Grupę Integer.pl w najlepszych lokalizacjach w Polsce i na rynkach zagranicznych. We Włoszech Paczkomaty® InPost są zainstalowane na stacjach benzynowych sieci TotalErg oraz Repsol. Z kolei w Wielkiej Brytanii podpisano umowę z TfL – londyńskim zarządcą transportu miejskiego – na mocy której maszyny stanęły przy stacjach metra oraz dworcach (Victoria Coach Station). Paczkomaty współpracują również z sieciami spożywczymi i detalistami: Tesco w Polsce, Morrisons w Wielkiej Brytanii, Carrefour we Włoszech czy Mercialys we Francji.

Więcej informacji dostępnych jest na: www.twoj.inpost.pl, www.inpost24.ca oraz www.inpost24.com.

[1] Sieć Paczkomatów® pod marką InPost Lockers 24/7 w Kanadzie jest kierowana przez InPost Canada Inc. (spółka joint venture z lokalnym partnerem UCan Post Inc., wchodząca w skład easyPack z Grupy Integer.pl)

[2] Źródło: UPS Pulse of the Online Shopper™, styczeń 2015.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Wykop
  • Live
  • Twitter
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *