Wiewiórka.pl: Pomagaj zwierzętom oddając surowce wtórne do recyklingu. Schronisko w Nowym Dworze Mazowieckim ze wsparciem Wiewiórka.pl

Od 30 października 2015 roku Wiewiórka.pl – największy ogólnopolski e-skup surowców wtórnych – wspólnie z Fundacją Przyjaciele Braci Mniejszych zbierają surowce wtórne – metale i ich stopy, sprzęt elektroniczny oraz odzież i tekstylia domowe. Kontenery zostały ustawione na terenie schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ulicy Leśnej w Nowym Dworze Mazowieckim. Dochód z przekazania zebranych rzeczy do recyklingu zostanie przeznaczony na leczenie i wyżywienie czworonogów.

Pomagaj zwierzętom oddając surowce wtórne do recyklingu_foto1Wiewiórka.pl umożliwia użytkownikom platformy także wsparcie fundacji przez wpłatę ekwiwalentu pieniężnego na konto organizacji za indywidualnie oddane do recyklingu surowce wtórne. Na stronie e-skupu można wybrać jedną z fundacji – Dzieci Niczyje, Mierz Wyżej, Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom czy Fundacja Przyjaciele Braci Mniejszych – na rzecz której zostaną przekazane środki.

„Każda forma niesienia pomocy naszym czworonożnym podopiecznym jest bardzo ważna. Jesteśmy wdzięczni za wszelkie wsparcie otrzymane od ludzi, którzy – tak jak i my – nie są obojętni na los bezdomnych zwierząt. Dzięki platformie Wiewiórka.pl udostępniamy następną formę wsparcia działalności naszej fundacji. Od 30 października oddajać niepotrzebne przedmioty będzie można zrobić coś dobrego, zwłaszcza, że przed schroniskiem trudny, zimowy czas i każda, nawet najskromniejsza pomoc jest na wagę złota” – mówi Iwona Kowalik – Fundacja Przyjaciele Braci Mniejszych.

Wiewiórka.pl prowadzi zbiórkę surowców wtórnych na rzecz schroniska w Nowym Dworze Mazowieckim za pośrednictwem kontenerów znajdujących się przy ulicy Leśnej. Do recyklingu można przekazać odzież (dziecięcą, niemowlęcą, sportową, damską, męską i obuwie) oraz metale i ich stopy (miedź, mosiądz, ołów, aluminium, stal, cyna, złoto, srebro), a także sprzęt elektroniczny.

„Cieszymy się, że dzięki prowadzonej przez nas działalności możemy wspierać tak szczytną inicjatywę, jaką jest schronisko w Nowym Dworze Mazowieckim prowadzone przez Fundację Przyjaciele Braci Mniejszych. Osobom, które chciałyby wesprzeć organizację charytatywną, Wiewiórka.pl umożliwia także inne formy pomocy. Wystarczy przygotować rzeczy przeznaczone do recyklingu i wybrać jeden z dwóch wariantów przekazania surowców wtórnych: odbiór przez kuriera lub wysyłkę Paczkomatem® InPost. Za pomocą indywidualnego konta klienta należy ustalić najważniejsze dane związane z odbiorem rzeczy – rodzaj surowca, waga worka oraz miejsce i preferowana godzina.

1Po zweryfikowaniu przekazanych przedmiotów – ważeniu i przeliczeniu zgodnie z obowiązującym cennikiem – należna kwota zostanie wpłacona na konto fundacji wybranej przez użytkownika na naszej stronie internetowej. Warto podkreślić, że dbając o środowisko naturalne przez recykling surowców wtórnych możemy jednocześnie pomóc bezdomnym zwierzętom” – mówi Zbigniew Stawinoga, prezes zarządu Wiewiórka.pl.

Istnieje także możliwość zamówienia kontenera w wyznaczone miejsce, do którego będą zbierane surowce, a po jego zapełnieniu zostanie on odebrany przez Wiewiórka.pl. Ekwiwalent pieniężny za wyselekcjonowane materiały będzie przekazany na rzecz wybranej na stronie e-skupu organizacji charytatywnej – Dzieci Niczyje, Mierz Wyżej, Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom czy Fundacja Przyjaciele Braci Mniejszych.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Wykop
  • Live
  • Twitter
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *