Vectra z VoD oficjalnie w Warszawie od 8 października

fsc_VectraSieć Vectra przesunęła po raz kolejny termin wprowadzenia usługi wideo na żądanie (VoD) w Warszawie. Ostateczny i potwierdzony w biurze prasowym operatora terminem uruchomienia usługi jest 8 października 2013r. – wynika z informacji dziennika TrudnyKlient.pl 

1 października 2013r. sieć miała uruchomić długo oczekiwaną usługę dodatkową – wideo na żądanie – pisaliśmy o tym wielokrotnie na łamach dziennika TrudnyKlient.pl. Był to kolejny termin, w którym sieć miała rozpocząć świadczenie usługi.  Kolejne terminy były przekładane bez podania konkretnej przyczyny.  Jedyną oznaką, że operator chce coś zmienić w konfiguracji swoich usług były informacje o kolejnych przerwach w działaniu telewizji cyfrowej. W ciągu ostatnich tygodni kilkugodzinne przerwy w świadczeniu usługi miały miejsce godzinach nocnych – z reguły od północy do szóstej.

Sieć Vectra po raz kolejny przesunęła termin wprowadzenia usługi Wideo na Żądanie (VoD) w stolicy.  Po licznych pytaniach ze strony czytelników dziennika TrudnyKlient.pl oraz użytkowników profilu Facebook Vectra SA postanowiliśmy zapytać u źródła.

Pytanie skierowaliśny do biura prasowego i p. Małgorzaty Wojtaszko, odpowiedzialnej za rozwój telewizji cyfrowej w Vectra SA

TrudnyKlient.pl: W ocenie czytelników i klientów procesowi wprowadzania VoD w Warszawie towarzyszy chaos informacyjny i niekompetencja działów technicznych.

Fakty są takie, że VoD miało być wprowadzone w Warszawie w kolejno przesuwanych terminach: 27 sierpnia, później 17 i 24 września, następnie 30 września, a dziś (1 października) w dniu wdrożenia ‚wyszło’, że jedna z dzielnic Warszawy nie może na razie mieć usługi, więc wdrożenie zostało odwołane w całej sieci mimo, że świadczenie usługi miało rozpocząć się 1 października 2013r.

Dodam tylko, że brak jest również zapowiadanego wprowadzenia we wrześniu nowej odsłony usługi tvonline – nadal jest 25 kanałów, a tvonline miało być rozszerzone do pakietu platynowego.

Klienci wskazują też, że ciągle prowadzone są prace techniczne na sieci transmisyjnej, co skutkuje przerwami w świadczeniu usług telewizji oraz internetu.

Z czego wynika chaos komunikacyjny i ciągłe opóźnienia we wdrażaniu podstawowych usług?
Kiedy rozpocznie się świadczenie VoD w Warszawie?

Krzysztof Stefaniak, rzecznik prasowy Vectra SA: 

Nie ma mowy o żadnym chaosie czy niekompetencji naszych działów technicznych. Abonenci Vectry są zniecierpliwieni oczekiwaniem na uruchomienie VOD i formułują najdziwniejsze uzasadnienia, których proszę, aby Pan nie powtarzał. VOD w Warszawie planujemy uruchomić ostatecznie we wtorek 8 października. Jedynym powodem przesunięć terminu uruchomienia są prace nad jak najlepszym przygotowaniem usługi do jej świadczenia na warszawskim rynku.
Jeśli chodzi o TV Online, to 30 program ów usługa zyska 7 października. Przy okazji istotnie zmieni się sposób korzystania z niej.

 

fsc_Vectra

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Wykop
 • Live
 • Twitter
 • PDF

4 thoughts on “Vectra z VoD oficjalnie w Warszawie od 8 października”

 1. Chyba nowe TV online nie ruszy mamy dziś 7 Październik a konsultanci vectry na Facebooku znowu chowają głowę w piasek i nie udzielają żadnych informacji

  do do VOD w Warszawie bardzo sceptycznie bo nic nie jest ze strony vectry potwierdzone

 2. Vectra TV online działa trochę po staremu Fakt 30 Kanałów jest dostępnych ale tylko z internetu Vectra z tego co mi wiadomo nie działa nawet z internetu mobilnego Vectra a więc zmiany tylko kosmetyczne.

  Na chwilę obecną czekamy na VOD w Warszawie na tą chwilę nic na dekoderach się nie zmieniło w Menu konfiguracyjnym przy próbie zaktualizowania ustawień VOD standardowo zatrzymuję się na 33 % a przy próbie aktualizacji dekodera nie znajduje nowego oprogramowania.

  Vectra w dniu dzisiejszym zaktualizowała zakładkę VOD ale Warszawa w niej nie występuje za to pojawiły się Kielce i Wierzbica:

  W jakich miejscowościach dostępna jest usługa Vectra VOD
  W tej chwili usługa VOD działą w:
  Elblągu,
  Olsztynie,
  Radomiu,
  Wrocławiu,
  Kielcach,
  Wierzbicy.

 3. Jak Potwierdził jeden z konsultantów na Facebook Vectra Usługa VOD nie zostanie uruchomiona zgodnie z planem w Warszawie !
  Jak zwykle jest wymijająca odpowiedź „W najbliższym czasie” !
  Świadczy to tylko o tym że nadal w Vectrze Panuje chaos i niekompetencja we wdrożeniu usługi w przekazywaniu i realizacji zobowiązań podanych do Mediów Publicznych !
  A zwłaszcza konsultantów odpowiedzialnych za udzielanie informacji w profilu Facebook Vectra

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *