Trusted Shops: 34-procentowy wzrost obrotów

Kolonia, 26.01.2012 – Ponad 11.000 sklepów internetowych posiadających znak jakości Trusted Shops gwarantuje bezpieczne zakupy w sieci. Na rok 2012 współzałożyciel i prezes zarządu Trusted Shops, Jean-Marc Noël, zapowiada wejście na nowe rynki europejskie. W porównaniu z ubiegłym rokiem firma zanotowała aż 34-procentowy wzrost.

 

 

 

 

W 2011 roku spółkę Trusted Shops ominął kryzys w strefie euro i zanotowała ona dalszy wzrost. Obecnie ponad 11.000 sklepów internetowych w pięciu krajach europejskich zostało wyróżnionych znakiem jakości za zapewnianie bezpieczeństwa zakupów w sieci. Tym samym Trusted Shops jest liderem na rynku w zakresie certyfikacji sklepów internetowych połączonej z nadawaniem znaku jakości.
W połowie 2011 roku duży francuski bank, Crédit Agricole, objął udziały w Trusted Shops. Udziały większościowe przedsiębiorstwa z Kolonii nadal znajdują się w rękach trzech członków zarządu i założycieli firmy. Oprócz Crédit Agricole od 2008 roku mniejszościowe udziały w Trusted Shops posiada również fundusz inwestycyjny European Founders Fund (EFF).
Zaufanie i bezpieczeństwo konsumentów
„Coraz więcej sprzedawców zaczyna rozumieć, że niska cena już nie wystarcza, by skłonić klientów do zakupów. Ankiety prowadzone wśród konsumentów w Europie pokazują, że zaufanie i bezpieczeństwo podczas dokonywania zakupów w sieci mają co najmniej takie samo znaczenie jak dobra cena – mówi Jean-Marc Noël. – Dzięki finansowemu zabezpieczeniu swoich zakupów wielu konsumentów ma po prostu większe poczucie bezpieczeństwa. To z kolei zwiększa gotowość potencjalnych nabywców do zakupu i w istotny sposób przyczynia się do sukcesu sklepów internetowych“.
By móc dotrzymać kroku wzrostowi, firma zwiększyła w ostatnim czasie liczbę pracowników do 120 osób. Na początku 2011 roku liczba zatrudnionych wynosiła 78 osób. Odpowiada to zwiększeniu zatrudnienia na poziomie ponad 50 procent w skali roku. Większość nowych miejsc pracy powstała w obszarze działalności związanej z certyfikacją. Ponad 30 prawników wyspecjalizowanych w prawie gospodarczym zajmuje się tutaj audytem i kontrolą sklepów internetowych.
„Stworzyliśmy zespół ekspertów, aby w procesie audytu móc zagwarantować utrzymanie naszych wysokich kryteriów jakościowych również poza Niemcami. W każdym kraju, w którym prowadzimy naszą działalność, będziemy zatrudniać rodzimych specjalistów w branży e-commerce i obowiązującego w nim prawa konsumenckiego“ – kontynuuje Noël.
Międzynarodowy model sukcesu
„Naszym celem jest upowszechnienie Trusted Shops jako europejskiego znaku jakości dla branży e-commerce – dodaje Jean-Marc Noël. – W poprzednim roku wkroczyliśmy na rynek polski i francuski, pozyskując jako klientów takie sklepy internetowe jak Microsoft Store, Vobis, sklepy obuwnicze Zalando i Sarenza oraz Groupon“.
W 2012 roku Trusted Shops będzie kontynuować proces umiędzynarodowienia swojej działalności. W przyszłości firma będzie prowadzić audyt sklepów internetowych także w Hiszpanii oraz nadal rozwijać swoją działalność w Wielkiej Brytanii. W ciągu tego roku planowane jest ponadto rozszerzenie rynku o Belgię, Holandię i Skandynawię. Oficjalne wejście na rynki tych krajów powinno nastąpić w trzecim kwartale.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Wykop
  • Live
  • Twitter
  • PDF

4 thoughts on “Trusted Shops: 34-procentowy wzrost obrotów”

  1. W zalewie dziwnych sklepow internetowych to faktycznie dobry wyroznik dla sklepu, takze sluszny krok Vobisa, Zalendo czy Groupona, aby w ten sposob wyroznic sie w tlumie …

  2. Dodatkowe ubezpieczenie zakupów na pewno wpływa pozytywnie na wizerunek firmy, a sam klient jeśli jeszcze nawet nie przekonał się do Vobisu to teraz może się poczuć pewniej mają za sobą Trusted. Dobry krok.

  3. Niedawno nasz sklep internetowy otrzymał certyfikat Trusted Shops, sama usługa przeprowadzenia audytu robi pozytywne wrażenie i mamy nadzieję, że w przypadku obrotów będzie tak jak w nagłówku tego artykułu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *