Top trendy w branży gier komputerowych

Bezpłatne pobieranie gier z serwisów internetowych za pomocą modelu Free-to-Play, rozwój gier na urządzenia mobilne, wieloosobowe rozgrywki w systemie multiplayer, a także coraz szersza dystrybucja krajowych produkcji na międzynarodowe rynki – to najważniejsze trendy w sektorze elektronicznej rozrywki, które generują dynamiczny wzrost popularności e-sportu. Według najnowszych badań wartość rynku gier komputerowych na świecie wyniosła w 2014 roku blisko 83,6 mld dolarów , a liczba graczy przekracza już 700 mln. Dostęp do bogatej oferty gier internetowych wyznacza potrzebę wprowadzenia na rynek nowych rozwiązań, które zrewolucjonizują branżę i ułatwią użytkownikom korzystanie z tej formy relaksu.

Intensywny rozwój sektora gier internetowych zauważalny jest również w Polsce. Wśród Polaków jest już 13,4 mln graczy , z czego 11,9 mln używa urządzeń mobilnych. Coraz częściej korzystają też z modelu Free-to-Play (F2P), umożliwiającego pobieranie bezpłatnych gier z serwisów internetowych. Ich twórcy czerpią zyski z dodatkowych modułów oraz aktualizacji, które można zakupić dokonując mikropłatności. Rozwiązaniem gwarantującym bezpieczeństwo w takich przypadkach jest wirtualna gotówka paysafecard. Ta metoda płatności nie wymaga przerywania gry w celu zrealizowania zapłaty i jest dostępne dla wszystkich bez konieczności posiadania konta bankowego oraz podawania danych osobowych.

Udo Müller Dyrektor Generalny paysafecard„Jako lider w dostarczaniu internetowych rozwiązań płatniczych, dostosowanych do potrzeb zwolenników gier elektronicznych, od dłuższego czasu śledzimy najnowsze trendy i zmiany, jakie zachodzą w branży e-sportu na poszczególnych rynkach. Bez wątpienia głównymi ośrodkami rozrywki internetowej są obecnie Stany Zjednoczone oraz Japonia , która tylko w 2014 wypuściła cztery najważniejsze tytuły od Nintendo, takie jak: Super Smash Bros, Mario Kart 8, Bayonetta 2 oraz Donkey Kong Country: Tropical Freeze . Nie należy jednak zapominać, że również kraje Europy – w której powstaje najwięcej nowych produkcji – nabierają coraz większego znaczenia na tej arenie. Z szacunkowych danych wynika, że w Polsce jest obecnie około 13,4 mln graczy, a polskie firmy takie, jak: People Can Fly, Techland czy CD Projekt – twórca gry Wiedźmin – wyznaczają międzynarodowe trendy. Nieustanny rozwój tego typu rozrywki na całym świecie generuje potrzebę wprowadzenia „wirtualnej gotówki”, która zdecydowanie przyspiesza realizację mikrotransakcji. Produkty paysafecard są gwarancją bezpiecznych i szybkich przelewów, które nie wymagają posiadania konta bankowego oraz podawania danych osobowych – dlatego są najczęściej wybieraną formą płatności wśród graczy” – mówi Udo Müller, Dyrektor Generalny paysafecard.

Coraz większą popularność zyskuje również system multiplayer – umożliwiający prowadzenie gry z wieloma osobami w tym samym czasie – który rozwinął potrzebę integracji wśród graczy. Intensyfikację tego rozwiązania potwierdza liczna obecność uczestników na wydarzeniach związanych z elektronicznymi rozgrywkami. W dwóch najważniejszych turniejach organizowanych przez międzynarodową ligę gier komputerowych ESL (Electronic Sports League) i wspieranych przez firmę paysafecard na stadionach we Frankfurcie i Kolonii – ESL One Frankfurt 2015 oraz ESL One Kolonia 2015, wzięło udział łącznie około 225 000 graczy i 54 000 drużyn ze wszystkich kontynentów.

paysafecard to internetowe rozwiązanie płatnicze typu prepaid, z którego może korzystać każdy, bez posiadania karty kredytowej oraz konta bankowego. Do realizacji płatności wymagany jest jedynie 16-znakowy PIN paysafecard. Z paysafecard można korzystać w tysiącach sklepów internetowych. Za sprawą takich marek, jak: paysafecard, my paysafecard, paysafecard MasterCard® i YUNA przedsiębiorstwo zyskało pozycję wiodącego europejskiego dostawcy rozwiązań płatniczych typu prepaid.

W celu dokonania płatności za pomocą paysafecard wystarczą dwa kroki:

• zakup kuponu paysafecard o jednym z dostępnych nominałów
• wpisanie 16-sto cyfrowego kodu znajdującego się na zakupionym kuponie.

W ciągu 7 lat działalności na polskim rynku, paysafecard – wiodącemu światowemu dostawcy internetowych rozwiązań płatniczych typu prepaid – zaufało już 800 000 Polaków. Liczba osób wybierających bezpieczne płatności online rośnie z roku na rok, zarówno w kraju, jak i zagranicą. W ciągu 2014 roku za pomocą paysafecard – 16-cyfrowego PIN-u – na całym świecie dokonano aż 86 milionów transakcji.

Najnowsze wyniki badań pokazują, że najczęstszy powód korzystania z kart paysafecard, na który wskazało 76,4% ankietowanych to łatwość użytkowania. Aż 70,5% badanych użytkowników korzysta z nich ze względu na bezpieczeństwo dokonywanych płatności, a 57,9% osób wskazało na brak konieczności podawania danych osobowych. Prawie połowa badanych (41,5%) wybiera ten sposób zapłaty ze względu na możliwość kontroli wydawanych pieniędzy, natomiast 35,0% ze względu na brak konieczności posiadania konta bankowego. Ponadto aż 96,5% klientów jest zadowolonych z produktów paysafecard, a 95% poleciłoby paysafecard znajomym.

Firma paysafecard.com Wertkarten GmbH powstała w 2000 roku w Austrii i w Niemczech. Główna siedziba firmy znajduje się w Wiedniu, a spółki zależne rozlokowane są między innymi w Londynie, Dusseldorfie, Lucernie, Nowym Jorku, Meksyku, a także w Buenos Aires. Spółka w 100% należy do Grupy Skrill – jednej z największych na świecie firm, świadczących usługi płatności elektronicznych. Oferowany przez firmę kluczowy produkt – paysafecard, jest dostępny obecnie w ponad 500 000 punktach sprzedaży w 40 krajach na całym świecie.

Więcej informacji na: www.paysafecard.com/pl-pl/

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Wykop
  • Live
  • Twitter
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *