Śledź swój stan zdrowia za pomocą aplikacji Samsung S Health na GALAXY S III i GALAXY Note 10.1

Najlepiej sprzedający się smartfon Samsung GALAXY S III, może teraz pomóc swoim właścicielom pozostać w dobrym zdrowiu dzięki nowej aplikacji S Health. S Health to program, który gromadzi, monitoruje i analizuje dane z czujników medycznych, takich jak glukometry, ciśnieniomierze i wagi analizujące skład ciała. Aplikacja działa zarówno w smartfonie GALAXY S III, jak i w najnowszym tablecie Samsung GALAXY Note 10.1. Dzięki temu rozwiązaniu, smartfony firmy Samsung stały się osobistymi asystentami medycznymi i pomagają pacjentom w monitorowaniu kluczowych danych dotyczących zdrowia.

 

Samsung po raz pierwszy pokaże aplikację na swoich sztandarowych urządzeniach mobilnych – GALAXY S III i GALAXY Note 10.1 – podczas targów DigiPharm & Pharma Marketing Show EU 2012. Firma ogłosi również podpisanie memorandum porozumienia z Health Network Communications.

„Medyczne i zdrowotne rozwiązania mobilne Samsunga zawierają innowacyjne technologie, które w pełni wykorzystują potencjał mobilności, zwiększając efektywność usług medycznych i ograniczając koszty” – powiedział BumCoo Cho, Senior Vice President of Samsung Electronics Mobile Communications Division. – „Mobilne rozwiązania zdrowotne zapewniają wyższą jakość usług poprzez systematyczne zarządzanie danymi. Użytkownicy będą mogli monitorować swój stan zdrowia, jednocześnie komunikując się z personelem medycznym, co przełoży się na większą satysfakcję pacjentów”.

Zarówno Samsung GALAXY S III, jak i GALAXY Note 10.1, mogą odbierać dane przez Bluetooth lub USB. Aplikacja generuje wykresy i tabele, dzięki którym użytkownicy mogą łatwo sprawdzić, czy utrzymują zdrowy styl życia.

Samsung zamierza odegrać kluczową rolę w tworzeniu systemu na rzecz rozwoju mobilnych rozwiązań biznesowych w branży opieki zdrowotnej.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Wykop
  • Live
  • Twitter
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *