Ruszył ogólnopolski projekt, który zmieni rynek specjalistów zajmujących się montażem systemów TV i DVB-T

Konsolidacja i uporządkowanie rynku monterów instalacji TV, odpowiednia jakość usług i obsługi posprzedażowej, a do tego ogólnopolska skala działania – to główne założenia Pogotowia Antenowego 24h (Pa24h), firmy która oficjalnie zainaugurowała swoją działalność w sobotę 6 października. To pierwszy i jedyny taki projekt na polskim rynku.

Instalacja dekodera i anteny dedykowanej dla cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T, montaż systemów do odbioru telewizji satelitarnej czy naprawa uszkodzonych instalacji TV, to tylko fragment oferty zaprezentowanej przez Pogotowie Antenowe 24h. Tworzy ją 150 instalatorów, którzy są do dyspozycji klientów na terenie całego kraju i to przez 7 dni w tygodniu.

– Specjalistów świadczących usługi montażu i napraw instalacji TV są setki. Ideą Pa24h jest więc uporządkowanie tego rozdrobnionego rynku. Dzięki współpracy, technicy mają możliwość działania w ramach profesjonalnie zorganizowanej i funkcjonującej struktury, pod jednym wspólnym brandem i dostęp do nowych klientów  – mówi Piotr Ksepka, pomysłodawca projektu i jego właściciel.

Jednak działalność Pogotowia oznacza przede wszystkim korzyści dla klientów – zyskują gwarancję profesjonalnie wykonanych usług, w wyjątkowo krótkim czasie, nieprzekraczającym 24 godzin roboczych.

Szef Pogotowia przekonuje, że największą trudnością podczas wdrażania pomysłu, było dokonanie odpowiedniej selekcji właściwych osób do współpracy. Przyznaje, że choć zainteresowanie było niemałe, to paradoksalnie nie było to wcale takie proste, bo firmie zależało na pozyskaniu tych najlepszych, tak aby zespół tworzył silny technicznie, lecz zarazem zgrany i rozumiejący się kolektyw.

W stu pięćdziesięcioosobowej grupie znalazło się więc miejsce zarówno dla młodych pełnych pasji i zaangażowania specjalistów, którzy mogą pochwalić się szeroką wiedzą na ten temat, jak również fachowców pracujących w branży po 15 czy 20 lat.

– Takie połączenie doświadczenia i zapału to układ najlepszy z możliwych – ocenia przedsiębiorca, który na temat montażu instalacji TV Sat wie naprawdę wiele– jest przedstawicielem już drugiego pokolenia, który działa w tym segmencie rynku.

Z Pogotowiem Antenowym 24H współpracuje 150 licencjonowanych monterów. Dzięki temu, zasięg operacyjny Pa24h pokrywa dokładnie całe terytorium kraju. Kluczowy w ustalaniu siatki był maksymalny czas dojazdu do klientów. Według założeń twórców, od momentu zlecenia usługi do jej realizacji nie powinno upłynąć więcej niż 24 godziny robocze.

Zamawianie usług odbywa się za pośrednictwem strony internetowej lub telefonicznie – poprzez call center. W ofercie firmy znalazły się produkty związane z montażem, naprawą i doradztwem technicznym instalacji do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T oraz telewizji satelitarnej.

 

Co ciekawe, oferta skierowana jest również do abonentów wszystkich platform cyfrowych: Cyfry Plus, Cyfrowego Polsatu i Telewizji N, którzy mogą liczyć na montaż zakupionych zestawów i ich konfigurację, a w razie kłopotów technicznych również na odpowiedni serwis.

 

Pogotowie Antenowe 24h wypełniło pewną niszę, która długo „czekała” na zagospodarowanie. Nikt wcześniej nie podjął się budowy rozwiniętej na ogólnopolską skalę sieci sprzedaży tych usług. Co ciekawe, to innowacyjny pomysł nie tylko nad Wisłą. Podobnie działających podmiotów próżno bowiem szukać również w innych państwach Europy.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Wykop
  • Live
  • Twitter
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *