Rok 2015 rokiem dronów. PizzaPortal.pl wytycza nowe standardy

PizzaPortal.pl zrealizowała pierwszą w Polsce dostawę jedzenia z użyciem drona. Bezzałogowiec przeleciał nad warszawską plażą, tuż przy Moście Poniatowskiego,z posiłkiem ważącym dwa kilogramy. To pierwsza taka innowacja w dostawie jedzenia w Polsce, która przyczyni się do unowocześnienia i usprawnienia procesu dostarczenia posiłku do Klienta.

PizzaPortal_logoPizzaPortal.pl, największy i najszybciej rozwijający się w Polsce serwis do zamawiania jedzenia przez Internet, stawia na innowacje. Czwartkowy przelot drona z posiłkiem nad Wisłą to symbol zmian, nowatorstwa oraz stałej pracy nad ulepszaniem dostawy, która jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na zadowolenie z zamawiania jedzenia z dowozem.

Bezzałogowe statki coraz częściej znajdują zastosowanie w różnych branżach.Wykorzystanie dronów to jeden z naszych pomysłów na najbliższe lata, będący elementem całego systemu dostaw, jaki planujemy wprowadzić– mówi Lech Kaniuk, Dyrektor Zarządzający PizzaPortal.pl.Według naszych danych, zamawiając jedzenie z dowozem, użytkownicy zwracają uwagę przede wszystkim na szybkość dostawy. Ponad 1/3 osób wskazuje czas dostarczenia posiłkujako zdecydowanie najważniejszy czynnik. Chcemy, sprostać potrzebom naszych Klientów, a odpowiedzią są właśnie innowacje w dostawach – dodaje Lech Kaniuk.

Dostarczenie jedzenia dronem miało miejsce w czwartek, 17 września,na praskiej plaży przy Moście Poniatowskiego. Bezzałogowy statek, sześciowirnikowiec o masie pięciu kilogramów, wystartował z okolic mostu średnicowego i wylądował tuż przy Moście Poniatowskiego przed lokalem Temat Rzeka.W specjalnie skonstruowanym pojemniku, podczepionym do drona, umieszczono kanapki oferowane przez jedną z warszawskich restauracji, które łącznie ważyły dwa kilogramy.

Odlotowy lunch zapowiedzią przyszłości

Pierwsza dostawa posiłku drogą powietrzną jest zapowiedzią usprawnienia i zoptymalizowania całego procesu dostarczania jedzenia do klientów PizzaPortal.pl. Już teraz portal udoskonala swoje usługi wychodząc naprzeciw klientom, a także restauratorom współpracującym z serwisem. W lipcu br. powołana została spółka VF Poland odpowiedzialna za zoptymalizowanie dostawy jedzenia.

Już od połowy tego roku pracujemy nad flotą kierowców specjalnie dedykowaną dostawom, a wykorzystanie dronów do transportowania jedzenia, to nasz testowany plan na przyszłość. Wiedząc, że szybkość dostawy ma tak duże znaczenie rozważamy wszelkie sposoby pozwalające na optymalizację czasu – wyjaśnia Lech Kaniuk.

Zbudowanie specjalnej floty kierowców przyśpieszy dostawę i jednocześnie umożliwi transport jedzenia właściwie każdej restauracji w Polsce. Stworzenie nowej technologii logistycznej pozwoli na lepszą organizację dostawy oraz skrócenie czasu oczekiwania na zamówiony posiłek.

Oczywiście drony to sposób na specjalistyczne dostawy w bardzo określonych warunkach. Nie spodziewamy się szerokiego korzystania z tej formy, ale jednak widzimy miejsca gdzie to może funkcjonować – dodaje Lech Kaniuk.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Wykop
  • Live
  • Twitter
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *