Przemysław Krakowiak OSZUST! UWAGA!!

Uwaga na oszusta!

 

Podszywa się pod Lombard z Solca Kujawskiego – kusi łatwym zarobkiem

Od kilku miesięcy w sieci grasuje oszust, który pod pretekstem łatwego zysku (prowizji) podszywa się pod rzekomego współwłaściciela lombardu z Solca Kujawskiego. Teraz pojawiło się ogłoszenie na grupach dyskusyjnych skierowanych do ludzi poszukujących pracy – m.in. w Warszawie i Śląsku. Mechanizm jest prosty – oszust podszywa się pod lombard z Solca Kujawskiego, prosi o wystawienie na Allegro na prywatnych kontach przedmiotów z materiałów foto, które dostarczy. Następnie za wystawione przedmioty prosi o przelanie środków minus np. 100 złotych prowizji dla pośrednika, a tenże rzekomo zamawia kuriera.

praca2

Wg. Właściciela firmy z Solca Kujawskiego oszust działa tak od kilku miesięcy i próbuje wyłudzić pieniądze od kolejnych osób – poszkodowane to przede wszystkim osoby, które kupią na Allegro takie ‘wirtualne przedmioty’.

Sprawa jest prowadzona przez prokuraturę w Białymstoku.

 

Wszystkie osoby, które miały styczność z osoba podszywającą się pod współwłaścicielem lombardu z Solca Kujawskiego proszone są o kontakt z Policją lub prokuraturą w Białymstoku.

 

praca

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Wykop
 • Live
 • Twitter
 • PDF

6 thoughts on “Przemysław Krakowiak OSZUST! UWAGA!!”

  1. Też miałem z nim styczność, skuszony łatwym zarobkiem, wycofałem aukcję przed końcem czasu bo wymigiwał się od zrobienia dodatkowych zdjęć, teraz tylko trzeba po policji chodzić jako świadek w sprawie;/

 1. Niestety w dalszym ciągu działa. Wciąż taki sam mail:

  przemyslawkrakowiak5
  3.05 (2 dni temu)

  do mnie
  Witam,
  Jesteśmy nowootwartym lombardem, który zajmuję się tematyką złotniczą(zegarki, łańcuszki itd). Poszukujemy osoby chętnej do pracy zdalnej przy wystawianiu naszych produktów na platformie allegro.pl oraz wprowadzanie opisów do rzeczy. Praca, która nie wymaga dużego nakładu czasowego bo tylko 2-3 godziny dziennie(wystarczy wystawić i od czasu do czasu spojrzeć czy ktoś nie ma jakiegoś pytania lub czy przypadkiem ktoś nie zakupil danego przedmiotu). Jeżeli chodzi o wynagrodzenie to wyglądałoby to tak, że podstawa wynosi 1200 zł natomiast są także premie, a dokładniej 50 zł od sprzedanego przedmiotu. Przedmioty będą w dosyć atrakcyjnych cenach także myśle, że w dniu 2-3 produkty napewno udałoby się nam sprzedać. Jako, że poszukujemy godnego zaufania, zaangażowanego pracownika, który okażę się lojalny wobec nas jesteśmy zmuszeni przeprowadzić tzw okres próbny. Okres próbny będzie trwał tylko jedną sfinalizowaną transakcję. Aukcja próbna bylaby wystawiona przez Panią na Pani koncie prywatnym. Oczywiście prowizję, którą nalicza allegro płacimy my natomiast wynagrodzenie w okresie próbnym wynosi 100 zł za sfinalizowaną aukcję, rasumując gdy tylko dany klient zakupi przedmiot wtedy pieniądze dojdą na Pani konto poczym Pani odliczy dla siebie ustaloną stawke wraz z prowizją i reszte odeśle nam wraz z danymi do wysyłki poczym my zamawiamy kuriera(DHL-z nimi mamy podpisaną umowę). Gdy tylko okres próbny zostanie doprowadzony do końca wtedy podpisujemy umowę i działamy na koncie firmowym.

  Została Pani wybrana z ponad 20 ludzi.

  Czy jest Pani zainteresowana?

  Jeżeli tak to proszę o wiadomość (wraz z linkiem do Allegro), a ja podeślę próbną aukcję.

  z poważaniem
  Przemysław Krakowiak

  ————————————-

  Adres siedziby przedsiębiorstwa to: Akacjowa 15, 86-050 Solec Kujawski.

  Numer NIP, pod którym firma „Lombard Aleksander Wiśniewski Artur” widnieje w rejestrach gospodarczych to: 5542358893.

  Założyciel: Artur Wiśniewski ; Kontakt: prywatnyarturwisniewski@vp.pl

  Współwłaścieciel: Przemysław Krakowiak ; Kontakt prywatny: przemyslawk2@onet.pl

  gadu gadu: 58317916

  ————————————-

  Ps. Może Pani dostać wiadomość od OLX, że jest to sztuczna oferta pracy, ale proszę nie zwracać na to uwagi gdyż nie odpisujemy większości zainteresowanym, ponieważ mija to się z celem gdyż szukamy jednego pracownika, a nie wielu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *