PostNL wspólnie z InPost wprowadza Paczkomaty® w Holandii

InPost – globalny lider w obszarze automatyzacji dostaw dla e-commerce i właściciel największej na świecie sieci Paczkomatów® – zawarł kolejną umowę z narodowym operatorem pocztowym w Europie – holenderskim PostNL. Sieć Paczkomatów® w Holandii będzie działać pod marką Pakketautomaten, a pierwsze terminale stanęły na stacjach kolejowych w Amsterdamie, Hadze, Utrechcie, Bredzie, Eindhoven, Leiden, Almere oraz na międzynarodowym lotnisku Schiphol pod Amsterdamem. Paczkomaty® w Holandii należą do InPost, zaś umowa z PostNL obejmuje wynajem maszyn na wyłączność.

holandia_paczkomatInstalację Paczkomatów® poprzedził specjalny program pilotażowy przeprowadzony w miejscowości Almere. Zebrane przez PostNL dane pokazały, że aż 89% użytkowników, którzy skorzystali z urządzenia, było bardzo zadowolonych z usługi, a 95% planuje skorzystać z niej w przyszłości.

„Rozwój rynku e-commerce to ogromna szansa zarówno dla operatorów pocztowych, jak i logistycznych. By w pełni ją wykorzystać, kluczowa jest jednak umiejętność dostosowania się do potrzeb rynkowych i wdrożenia rozwiązań, które są skuteczne, konkurencyjne cenowo, a przede wszystkim wygodne dla użytkowników. Naszym zdaniem samoobsługowe Paczkomaty® doskonale wpisują się w ten trend i jesteśmy przekonani, że instalowane w Holandii urządzenia będą cieszyły się dużą popularnością. Współpraca z PostNL potwierdza skuteczność rozwiązań oferowanych przez InPost i stanowi dla nas kolejny ważny krok w odniesieniu do planów dalszej ekspansji na rynkach zagranicznych. PostNL należy do największych graczy rynkowych w Europie i jest dla nas partnerem, którego niezmiernie cenimy. Kontrakt z PostNL obejmuje wynajem naszej sieci na wyłączność pod marką Pakketautomaten– komentuje Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

Ostatnio Grupa Integer.pl zainstalowała Paczkomaty® na Islandii w ramach kontraktu na rzecz Iceland Post, islandzkiego narodowego operatora pocztowego. Paczkomaty® funkcjonują pod marką PóstBox w największych islandzkich miastach oraz przy stacjach benzynowych.

Paczkomaty® InPost działają już na 5 kontynentach, między innymi w takich krajach jak: Wielka Brytania, Francja, Włochy, Polska, Irlandia, Islandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Rosja, Czechy, Słowacja, Kolumbia, Kanada, Australia, Arabia Saudyjska, Malezja. Do końca 2015 roku na całym świecie będzie dostępnych – w różnych modelach biznesowych – ponad 5000 Paczkomatów® InPost. Spółka planuje instalację kolejnych 4000 terminali na terenie Europy, Azji, obu Ameryk, a także na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Najwyższą jakość usług Grupy Integer.pl potwierdzają nagrody: polscy internauci już po raz trzeci wyróżnili InPost nagrodą Ekomersy w kategorii „Najlepszy produkt/usługa wspierający logistykę e-sklepu”. Innowacyjność firmy została doceniona między innymi przez tygodnik WPROST tytułem „Innowatora Roku 2014” i zwyciężyła w konkursie „Lider Nowoczesnych Technologii” organizowanym przez Instytut Nowych Technologii. Grupa Integer.pl otrzymała też Nagrodę Specjalną w konkursie „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion” za dynamiczną ekspansję i promocję Polski za granicą. Konsekwentny rozwój firmy potwierdza również tytuł „Gazele Biznesu” przyznawany przez Puls Biznesu najdynamiczniej rozwijającym się polskim firmom.

InPost otrzymał także liczne wyróżnienia międzynarodowe: tytuł ‘Supplier of the Year’ podczas Post Expo 2014, czterokrotne zwycięstwo w prestiżowym konkursie World Mail Award w latach 2010 – 2013, nagroda „The Delivery Excellence Award 2014” w kategorii: „Best Carrier Contribution to Delivery Innovation”, które Paczkomaty® InPost otrzymały 2014 w Wielkiej Brytanii, czy Postal Technology International Award w kategorii ‘Retail Innovation of the Year’ za ‘Innowację Roku’.

Więcej informacji na: www.integer.pl, www.paczkomaty.pl, www.inpost.pl, a także http://www.inpost24.com oraz http://www.postnl.nl/pakketautomaat.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Wykop
  • Live
  • Twitter
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *