Polacy przez pięć dni bez e-usług opartych na ePUAP i Profilu Zaufanym

Od 12 do 17 sierpnia 2015r. – tj. przez pięć dni nie będą działać e-usługi, których działanie zależne jest od wykorzystania Profilu Zaufanego ePUAP. Wśród najważniejszych e-usług jest np. działanie portalu firma.gov.pl oraz system ZUS PUE, a także inne portale wykorzystujące PZ.  Przerwa ma umożliwić konfigurację zapowiadanej nowej wersji portalu ePUAP. 

epuap2a-150x100Wśród najbardziej przydatnych usług opartych na Profilu Zaufanym ePUAP jest możliwość logowania się i wysyłania dokumentów do ZUS przy wykorzystaniu systemu PUE oraz Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej – dostępna pod adresem firma.gov.pl

W trakcie prac uruchomiona ma być bardziej „wydajna i nowocześniejsza” wersja systemu ePUAP, która testowana jest od wielu miesięcy przez Centrum Projektów Informatycznych. CPI już wielokrotnie przekładało termin wprowadzenia nowej wersji ePUAP.

Liczba dni niedostępności systemu każe przypuszczać, że zakres prac związnych z migracją danych między systemami jest ogromna. Oprócz integracji z najważniejszymi systemami państwowymi – aplikacją „Źródło” łączące bazę PESEL oraz inne rejestry państwowe – niezbędne jest przetestowanie działania np. z ZUS.

 

Treść komunikatu CPI:

(…) w środę 12.08.2015 r. o godzinie 20:00 rozpocznie się przerwa w dostępności systemu ePUAP, podczas której będą prowadzone prace mające na celu udostępnienie użytkownikom nowej, produkcyjnej wersji systemu ePUAP, z którą już teraz możecie się Państwo zapoznać pod adresem http://test.epuap.gov.pl.
 
W trakcie przełączenia nie będą dostępne żadne usługi ePUAP, w tym także funkcjonalność logowania do systemów zewnętrznych przy użyciu Profilu Zaufanego.
 
Planowane zakończenie prac przewidziane jest na poniedziałek 17.08.2015 r. Od tego momentu zarówno środowisko produkcyjne jak i testowe, dostępne będą wyłącznie w nowej wersji systemu ePUAP.
Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Wykop
  • Live
  • Twitter
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *