Poczta Polska przez internet: paczki dostępne online

Szybko, wygodnie i tanio – tak w skrócie można podsumować najnowszą propozycję Poczty Polskiej. Dostępna na platformie Envelo Neopaczka, to usługa dzięki której można przez internet opłacić nadanie paczki (PACZKA48 i PACZKA24) i samodzielnie przygotować dokumenty nadawcze. Dla właścicieli sklepów internetowych wysyłających każdego miesiąca kilkadziesiąt lub kilkaset paczek nowa usługa ograniczy do minimum czas przygotowywania przesyłek do wysyłki.

poczta-polska-placowka-kpgUsługa Neopaczka umożliwia zarzadzanie przesyłką (śledzenie, zmiana adresata, pytania i reklamacje) z poziomu skrzynki Envelo. Wśród innych korzyści jakie przygotowała Poczta Poska jest możliwość personalizacji przesyłki poprzez dodanie logotypu firmy na nalepce adresowej oraz bezpłatne ubezpieczenie zawartości na kwotę do 1 000 zł. Usługa jest dostępna pod adresem nadaj-paczke, a jej promocyjna cena do końca roku wynosi 9,99 zł (zamiast 12 zł) za paczkę do 0,5 kg.

Ciągłe rozszerzanie i ulepszanie usług pocztowych na Platformie Envelo to dla nas priorytet. Doskonale wiemy jak zmieniają się potrzeby i zwyczaje naszych klientów i dlatego chcemy za nimi podążać, a nawet je wyprzedzać. Za pięć lat mniej niż połowa przychodu Poczty będzie pochodziła z tradycyjnych usług pocztowych, zamiast nich intensywnie będzie się rozwijać oferta dla branży e-commerce, komunikacja cyfrowa i usługi finansowe oferowane przez Grupę Poczta Polska – mówi Adam Grzebieluch, Prezes Zarządu spółki Poczta Polska Usługi Cyfrowe.

Usługa Neopaczka jest dostępna dla firm z branży e-commerce, które zawarły umowę z operatorem platformy Envelo oraz dla osób prywatnych i prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, posiadających Konto Zaufane na platformie Envelo. Założenie Konta Zaufanego wymaga uwierzytelnienia tożsamości danej osoby, poprzez wizytę w dowolnej placówce pocztowej i jest bezpłatne.

Po podpisaniu umowy lub założeniu Konta Zaufanego, należy zalogować się na platformie Envelo, wybrać opcję „nadaj paczkę” i w kilku krokach przejść przez proces zakupu: wpisanie danych odbiorcy, zdefiniowanie parametrów paczki, takich jak waga, rozmiar, wartość oraz czas doręczenia, wybór placówki w której paczka będzie nadana i płatność on-line. Po opłaceniu paczki i naklejeniu etykiety adresowej, należy udać się do wybranej już placówki ( z ponad 4,5 tys. placówek pocztowych i filii) . Weryfikacja opłaty odbywa się błyskawicznie poprzez zeskanowanie kodu przez pracownika placówki. Po tej czynności klient otrzymuje SMS oraz wiadomość do swojej skrzynki elektronicznej z potwierdzeniem przyjęcia paczki. Cała dalsza obsługa, tj. otrzymanie elektronicznego potwierdzenia nadania, śledzenie statusów czy zmiana adresata odbywa się on-line na platformie Envelo.

Neopaczka to jedna z najnowszych e-usług na platformie Envelo. Flagowe produkty z rodziny Envelo to pocztówka z komputera lub smartfona – neokartka, neoznaczek, czyli znaczek pocztowy do samodzielnego wydruku i neolist, czyli list nadawany online i dostarczany adresatowi w wersji tradycyjnej. Platforma udostępnia ponadto usługi dla wystawców i odbiorców faktur – Neofakturę i Neorachunki. Obecnie trwają prace nad nowoczesnym systemem digitalizacji korespondencji tradycyjnej. Każdy użytkownik, który podpisze umowę z Pocztą Polską, będzie mógł otrzymywać na skrzynkę Envelo skany korespondencji przychodzącej. Więcej informacji na Envelo

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Wykop
  • Live
  • Twitter
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *