Poczta Polska: elektroniczny znaczek pocztowy hitem Envelo

Polacy, szczególnie prowadzący małe i średnie firmy, polubili elektroniczne znaczki pocztowe, czyli neoznaczki. W stosunku do I poł. 2014 r., w pierwszej połowie br. sprzedaż neoznaczków poprzez platformę Envelo była o niemal 400 proc. wyższa. Co piąty kupowany na www.envelo.pl elektroniczny znaczek był przeznaczony na list polecony.

neoznaczek-enveloElektroniczne znaczki są dostępne od jesieni 2013 roku i od tego czasu są systematycznie rozwijane i zyskują coraz większą popularność.

W okresie od stycznia do końca czerwca 2015 roku poprzez platformę Envelo sprzedano blisko pół miliona neoznaczków, co oznacza wzrost o 395 proc. w stosunku do tego samego okresu roku ubiegłego. Pod względem wartości sprzedaży – za sprawą znaczków na listy polecone, które wprowadzone zostały pod koniec 2014 roku – było to ponad 600 proc. więcej.

– Dużą dynamikę wzrostu sprzedaży neoznaczków zawdzięczamy przede wszystkim małemu i średniemu biznesowi. Coraz bardziej popularne są też znaczki w wariancie dla listów poleconych, które stanową już blisko 20 proc. sprzedaży pod względem ilościowym i przekładają się na jeszcze wyższy wzrost, wyrażony przychodami – mówi Robert Cieśluk, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w spółce Poczta Polska Usługi Cyfrowe.

Neoznaczek jak znaczek Poczty Polskiej

Neoznaczek jest znakiem opłaty pocztowej, który można zakupić przez internet i wydrukować za pomocą zwykłej drukarki. Ceny e-znaczków są zgodne z cennikiem Poczty Polskiej, a w doborze właściwego nominału pomaga kalkulator wysokości opłaty na www.envelo.pl. Do zalet neoznaczka należy również fakt, iż – dzięki możliwości umieszczenia własnej grafiki – może on być nośnikiem reklamowym lub sposobem na ubarwienie korespondencji.

W ofercie spółki Poczta Polska Usługi Cyfrowe, na platformie Envelo znajdują się e-znaczki na listy krajowe i zagraniczne, zwykłe i polecone.

Envelo – Poczta Polska przez internet

Wśród e-usług opracowanych i wprowadzonych przez Envelo są zarówno rozwiązania, które łączą rzeczywistość wirtualną z tradycyjnymi usługami pocztowymi (np.: neoznaczek, neolist, neolist masowy, neokartka, neofaktura), jak i produkty w pełni cyfrowe, tj.: neofaktura elektroniczna, neolist elektroniczny, neorachunki.

Envelo to również nazwa innowacyjnej, platformy zaufanej komunikacji cyfrowej, której elementami są m.in. Skrzynka Envelo, Konto Zaufane, Cyfrowy Stempel Pocztowy.

Więcej informacji na temat elektronicznych znaczków pocztowych na platformie Envelo znajduje się pod tym linkiem:neoznaczek.envelo.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Wykop
  • Live
  • Twitter
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *