Paczkomaty® InPost – współpraca z PKP S.A.

Nawet 200 nowych lokalizacji możliwych na dworcach kolejowych

2015-11-04 PACZKOMATY INPOST - UMOWA Z PKP (1)Paczkomaty® InPost[1] – w ramach współpracy z PKP S.A. – zostaną zainstalowane nawet w 200 nowych lokalizacjach przy dworcach i stacjach kolejowych. Terminale są już dostępne na 10 dworcach, w tym: Warszawa Centralna, Warszawa Wileńska, Poznań Główny, Katowice czy Rzeszów Główny. Dzięki współpracy z PKP S.A. sieć Paczkomatów® InPost rozwija się w dogodnych lokalizacjach z uwzględnieniem infrastruktury transportowej. Do końca 2015 roku łączna liczba Paczkomatów® InPost w Polsce sięgnie 1800 terminali.

Nowy Paczkomat® InPost działa też na terenie Innowacyjnych Dworców Systemowych w Mławie, Nasielsku i Strzelcach Krajeńskich Wschód wybudowanych w ramach pilotażowego projektu PKP S.A. Nowoczesne dworce są bardziej funkcjonalne i tańsze w utrzymaniu, a dzięki zaoferowaniu dodatkowych usług – takich jak Paczkomat® InPost – służą nie tylko pasażerom, ale wszystkim mieszkańcom.

„Obecność paczkomatów w wybranych obiektach należących do PKP S.A. potwierdza, że dostęp do najpotrzebniejszych usług zapewniony jest również na dworcach kolejowych. Podróżni mogą znaleźć tam także kawiarnie, sklepy spożywcze czy apteki” – mówi Marta Zabłocka, dyrektor Departamentu Komercjalizacji w PKP S.A.

„Strategia lokalizacyjna Paczkomatów® InPost obejmuje partnerstwa zarówno z firmami zarządzającymi infrastrukturą transportową, jak też z sieciami detalicznymi czy paliwowymi. Dworce kolejowe, supermarkety czy stacje benzynowe to doskonałe miejsce na wygodną usługę paczkomatową funkcjonującą w trybie 24/7. Potwierdza to popularność naszego rozwiązania w Londynie, gdzie Paczkomaty® InPost są dostępne przy stacjach londyńskiego metra czy Victoria Station” – mówi Ireneusz Kazimierczyk, CEO InPost Paczkomaty (spółki z Grupy Integer.pl).

Sieć automatycznych punktów click&collect do nadawania i odbierania przesyłek pod marką InPost jest rozwijana w najlepszych lokalizacjach w Polsce i na rynkach zagranicznych. We Włoszech Paczkomaty® InPost są zainstalowane na stacjach benzynowych sieci TotalErg oraz Repsol. Z kolei w Wielkiej Brytanii podpisano umowę z TfL – londyńskim zarządcą transportu miejskiego – na mocy której maszyny stanęły przy stacjach metra oraz dworcach (Victoria Station). Partnerstwa sfinalizowano także z sieciami spożywczymi i detalistami: Tesco w Polsce, Morrisons w Wielkiej Brytanii, Carrefour we Włoszech czy Mercialys we Francji.

„Paczkomaty® InPost w wygodnych punktach to odpowiedź na oczekiwania e-konsumentów, którzy niejednokrotnie zwracają się do nas z prośbami o ulokowanie terminali w pobliżu swojego miejsca zamieszkania czy pracy. Warto jednak podkreślić, że uruchomienie naszych maszyn wpływa na wzrost obrotów punktu handlowego czy stacji benzynowej nawet o 8%. To jedna z kluczowych przesłanek dla naszych partnerów, którzy szukają nowych możliwości dotarcia do klientów” – dodał Rossen Hadjiev, członek zarządu Grupy Integer.pl, współwłaściciela easyPack i sieci Paczkomatów® InPost w Polsce oraz na świecie.

Więcej informacji na: www.paczkomaty.pl, www.inpost24.com oraz www.integer.pl.

——————————————————————————–

1 Sieć Paczkomatów® pod marką InPost należy do spółki easyPack z Grupy Integer.pl. Paczkomaty® InPost w Polsce są obsługiwane logistycznie przez InPost S.A. – spółkę z Grupy Integer.pl, notowaną na GPW w Warszawie od października 2015 roku.

2 Badania zostały przeprowadzone w dniach 12-26 lutego 2015 r. za pomocą internetowej ankiety, w ramach polsko-norweskiego projektu GRASS (Green and Sustainable Transport Systems in Cities). Za projekt odpowiedzialna była Akademia Morska w Szczecinie. Na ankiety odpowiedziało łącznie 2933 osoby, w tym 45% kobiet i 55% mężczyzn. Największą grupę respondentów stanowiły osoby w wieku 25-34 lata, mieszczące się w kryterium ludzi młodych oraz aktywnych zawodowo. Badanie kierowane było do mieszkańców wszystkich województw, jednak najliczniejszą grupę stanowiły osoby z województwa mazowieckiego.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Wykop
  • Live
  • Twitter
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *