Paczkomaty® InPost – jedyna polska marka nominowana do Engage Awards 2015

Paczkomaty® InPost zostały nominowane do nagrody w ramach Engage Awards 2015 w kategorii Socially Devoted. W konkursie biorą udział największe światowe marki, które w poprzednim roku wykazywały się szczególnie zaawansowaną komunikacją z konsumentem w kanale social media. W gronie tegorocznych nominowanych  znalazły się tak uznane firmy, jak: Lego Group, Lamborghini, Amazon czy KLM Royal Dutch Airlines. Jury doceniło aktywność Paczkomatów® InPost w zakresie  „dostosowywania działań do zmieniającego się charakteru obsługi klienta”. Wyróżnienia i nagrody wręczono podczas gali Engage Awards 2015 w Pradze, której towarzyszyły 2-dniowe warsztaty poświęcone marketingowi oraz obsłudze klienta w mediach społecznościowych.

Engage Award_logoNagrody Engage Awards zostały wręczone po raz pierwszy w historii. Inicjatywa ma na celu wyróżnienie firm, które w ostatnim roku prezentowały najlepsze praktyki w zakresie wykorzystania mediów społecznościowych w otoczeniu biznesowym i relacjach  z klientem. Organizatorem konkursu jest Socialbakers.comczołowy dostawca narzędzi analitycznych wspomagających działalność marek w social media.

 „Jako jedyna marka w Polsce znaleźliśmy się wśród nominowanych do wyjątkowo prestiżowej nagrody, o którą ubiegają się największe firmy z całego świata. Jest to potwierdzenie, że nie tylko same Paczkomaty® InPost – dzięki swojej innowacyjności i nastawieniu prokonsumenckiemu – spełniają oczekiwania zdecydowanej większości klientów kupujących w Internecie. Oznacza to, że także nasza komunikacja w obszarze nowoczesnych mediów jest wyjątkowo efektywna. Co istotne, wyróżnienie przyznano nam na podstawie obiektywnych kryteriów, jakimi są dane z narzędzi analitycznych Socialbakers.com, analizowane przez grono międzynarodowych ekspertów. Znakomite wskaźniki czasu reakcji oraz ilości zgłoszeń obsłużonych w mediach społecznościowych pozwalają zaliczać nas do grona najlepszych na świecie. W ten sposób po raz kolejny przecieramy szlak dla innych polskich firm i potwierdzamy status jednego z najważniejszych krajowych innowatorów”komentuje Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

Wręczeniu nominacji do nagrody Engage Awards 2015 towarzyszyły warsztaty poświęcone social media. Prowadzone były one przez doświadczonych specjalistów, którzy wykorzystują media społecznościowe w kontakcie z klientami i partnerami biznesowymi. W szkoleniach i seminariach nie zabrakło przedstawicieli Facebooka oraz ekspertów zatrudnionych w największych światowych markach, takich jak: Disney, TUI, Pepsi, czy Adidas.

Paczkomaty® InPost działają już na 5 kontynentach, między innymi w takich krajach jak: Wielka Brytania, Francja, Włochy, Polska, Irlandia, Islandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Rosja, Czechy, Słowacja, Kolumbia, Kanada, Australia, Arabia Saudyjska. Do końca 2015 roku na całym świecie będzie dostępnych – w różnych modelach biznesowych – ponad 5000 Paczkomatów® InPost. Spółka planuje instalację kolejnych 4000 terminali na terenie Europy, Azji, obu Ameryk, a także na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

W Polsce działa już ponad 1300 Paczkomatów® InPostsieć w porównaniu z końcem 2014 roku została rozszerzona o 200 lokalizacji. Decyzja o rozbudowie wynika z rosnących potrzeb mieszkańców mniejszych miejscowości, którzy coraz chętniej korzystają z oferty e-sklepów i ma na celu zapewnienie im możliwości odbioru paczek w trybie 24/7. Grupa Integer.pl zamierza kontynuować ekspansję i zainstaluje w 2015 roku łącznie 600 nowych terminali.

Najwyższą jakość usług Grupy Integer.pl potwierdzają także inne nagrody: polscy internauci już po raz trzeci wyróżnili InPost – spółkę wchodzącą w skład Grupy Kapitałowej – nagrodą Ekomersy w kategorii „Najlepszy produkt/usługa wspierający logistykę e-sklepu”. Innowacyjność firmy została doceniona między innymi przez tygodnik WPROST tytułem „Innowatora Roku 2014” i zwyciężyła w konkursie „Lider Nowoczesnych Technologii” organizowanym przez Instytut Nowych Technologii. Grupa Integer.pl otrzymała też Nagrodę Specjalną w konkursie „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion” za dynamiczną ekspansję i promocję Polski za granicą. Konsekwentny rozwój firmy potwierdza również tytuł „Gazele Biznesu” przyznawany przez Puls Biznesu najdynamiczniej rozwijającym się polskim firmom.

InPost otrzymał także liczne wyróżnienia międzynarodowe: tytuł ‘Supplier of the Year’ podczas Post Expo 2014, czterokrotne zwycięstwo w prestiżowym konkursie World Mail Award w latach 2010 – 2013, nagroda „The Delivery Excellence Award 2014” w kategorii: „Best Carrier Contribution to Delivery Innovation”, które Paczkomaty® InPost otrzymały 2014 w Wielkiej Brytanii, czy Postal Technology International Award w kategorii ‘Retail Innovation of the Year’ za ‘Innowację Roku’.

Więcej informacji na: www.integer.pl oraz www.engage2015.com.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Wykop
  • Live
  • Twitter
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *