Organizacja Visa przedstawi swoją wizję przyszłości płatności podczas Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich Londyn 2012

 

Organizacja Visa, światowy partner Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich Londyn 2012, poinformowała dziś, że w trakcie Igrzysk zaprezentuje najnowsze innowacyjne rozwiązania płatnicze zmieniające dotychczasowe sposoby płacenia i zarządzania środkami pieniężnymi. Są wśród nich płatności z wykorzystaniem smartfona oraz kart płatniczych z mikroprocesorem, pozwalające na dokonywanie szybszych, wygodniejszych i bezpieczniejszych transakcji w tysiącach punktów handlowo-usługowych w Londynie, w tym również na terenach olimpijskich.

 

 

„Płatności elektroniczne odgrywają niedającą się przecenić rolę w obsłudze ruchu turystycznego oraz zaspokajaniu potrzeb konsumentów, będących w ciągłym ruchu w trakcie tak wielkiego wydarzenia sportowego, jakim są Igrzyska Olimpijskie. Tworzy to wyjątkową okazję do pokazania, jak nowe technologie zmieniają sposób dokonywania zakupów, płacenia i otrzymywania płatności na całym świecie”, powiedziała Sandra Alzetta, Senior Vice President Visa Europe.“ Tego lata w Londynie przedstawimy w działaniu naszą wizję przyszłości płatności – przyszłości, w której większość konsumentów będzie załatwiać swoje codzienne sprawy finansowe za pomocą urządzeń mobilnych, tabletów oraz komputerów osobistych”, dodała Sandra Alzetta.

 

W trakcie Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich London 2012, organizacja Visa wraz z partnerami postawi do dyspozycji sportowców, testerów oraz kibiców:

 

 • Płatności oraz usługi Visa z wykorzystaniem telefonu komórkowego: W trakcie Igrzysk Londyn 2012, sponsorowani przez organizację Visa zawodnicy oraz testerzy otrzymają, w ramach limitowanej edycji, olimpijskie telefony Samsung GALAXY S III. W urządzeniach tych znajdzie się aplikacja Visa payWave, czyli mobilna aplikacja płatnicza Visa, w wersji nawiązującej do Igrzysk Olimpijskich. Po to, by dokonać płatności za zakupione towary lub usługi, użytkownik wybiera jedynie ikonę Visa na ekranie smartfona Samsung, a następnie przykłada urządzenie do terminala zbliżeniowego. Aplikacja umożliwia również zarządzanie płatnościami dzięki funkcji przeglądania historii zakupów oraz sprawdzania stanu konta w czasie rzeczywistym.
 • Płatności zbliżeniowe Visa: W całej Europie w obiegu znajduje się ok. 37 mln kart kredytowych, debetowych i przedpłaconych z funkcją Visa payWave. Dzięki zbliżeniowym kartom płatniczym, odwiedzający Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012 będą mogli dokonywać zakupów u tysięcy londyńskich detalistów jedynie zbliżając swoją kartę do czytnika. Dla płatności poniżej20 funtów nie będzie wymagany kod PIN czy też hasło dodatkowe. Organizacja Visa Europe przewiduje, że przed końcem tego roku liczba kart Visa payWave w obiegu w całej Europie przekroczy 50 mln.
 • Placówki handlowo-usługowe przyjmujące płatności zbliżeniowe: W momencie rozpoczęcia Igrzysk, płatności z wykorzystaniem kart płatniczych i smartfonów z funkcją Visa payWave przyjmować będzie ponad 140 tys. terminali w całej Wielkiej Brytanii, w tym 5 tys. londyńskich taksówek oraz 3 tys. punktów znajdujących się na terenach olimpijskich.
 • Karty przedpłacone Visa: W całej Wielkiej Brytanii w sprzedaży znajdą się karty przedpłacone Visa nawiązujące do Igrzysk Olimpijskich, dzięki którym kibice w Londynie będą mogli doświadczyć wygody i bezpieczeństwa płatności Visa. Dokonując zakupów wszędzie tam, gdzie przyjmuje się karty Visa, spędzą mniej czasu w kolejkach a więcej na pasjonowaniu się rywalizacją olimpijską.
 • Płatności Visa z przedpłaconego rachunku z wykorzystaniem telefonu komórkowego: W trakcie Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012, organizacja Visa Inc. przedstawi również swój najnowszy produkt – Visa Mobile Prepaid. Jest to pierwsze rozwiązanie Visa dla konsumentów w krajach rozwijających się, które wykorzystuje łączność komórkową i przedpłacony rachunek płatniczy, zapewniając przy tym wysokie standardy Visa w zakresie bezpieczeństwa, niezawodności i globalnej akceptacji. Łącząc się za pomocą smartfona ze swoim przedpłaconym rachunkiem Visa Mobile Prepaid, konsument będzie mógł zarówno dokonywać, jak i otrzymywać przekazy międzynarodowe, a także opłacać rachunki, doładowywać swój rachunek u operatora sieci komórkowej oraz dokonywać wypłat z bankomatów w sieci Visa.
Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Wykop
 • Live
 • Twitter
 • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *