Nowe, innowacyjne rozwiązanie IKEA do pokoju dziennego UPPLEVA już dostępne we wszystkich sklepach w Polsce

Do asortymentu wszystkich sklepów IKEA w Polsce została właśnie wprowadzona UPPLEVA – innowacyjne rozwiązanie do pokoju dziennego, łączące regały z serii BESTÅ z inteligentną telewizją i systemem dźwiękowym. UPPLEVA zapewnia idealne dopasowanie telewizora do mebli, a także estetykę i bezpieczeństwo instalacji dzięki uporządkowaniu i ukryciu kabli. Ponadto wszystkimi urządzeniami wbudowanymi w UPPLEVA można sterować przy pomocy tylko jednego pilota, co zapewnia łatwość obsługi i wyjątkową wygodę użytkowania. Łącząc piękno z funkcjonalnością, UPPLEVA gwarantuje zupełnie nowe doświadczenia w pokoju dziennym.

luckor\itseelm-nt00093d storageIKEAassetWorkflowSyncToSubcontractorsIKEATextures20483933-BESTÅ WHITE Foil LBWP Paper.png/Colourcheck: Daniel S
Pokój dzienny to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. To właśnie tutaj odpoczywamy, spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi, oglądamy telewizję, pracujemy. W mniejszych mieszkaniach duży pokój często pełni również funkcję jadalni, a nawet sypialni. Przy urządzaniu pokoju dziennego Polacy cenią sobie praktyczne i estetyczne rozwiązania, którą sprawiają, że pomieszczenie jest przytulne i wygodne, a jednocześnie uporządkowane i przestronne[1].

IKEA od lat tworzy lepsze warunki do życia dla wielu ludzi, oferując im funkcjonalne meble i akcesoria wyposażenia wnętrz o ciekawym wzornictwie, w przystępnych cenach. Firma uważnie obserwuje i poznaje potrzeby konsumentów w zakresie aranżacji wnętrz, odwiedzając ich w domach na całym świecie oraz prowadząc badania on-line. Jedno z ostatnich badań[2] pokazuje, że trzech na czterech respondentów chciałoby, żeby kable w pokoju dziennym były mniej widoczne, a połowa chciałaby ukryć różne urządzenia techniczne. Ponadto w 60% gospodarstw domowych korzysta się z trzech lub więcej pilotów.

UPPLEVA jest więc odpowiedzią na potrzeby osób poszukujących inteligentnych rozwiązań w zakresie aranżacji dużego pokoju. Nowy produkt IKEA umożliwia integrację telewizji i systemu dźwiękowego z meblami, a także rozwiązuje problem plączących się kabli i dopasowania urządzeń, takich jak dekodery, odtwarzacze czy głośniki, do ogólnego wystroju wnętrza. Brak widocznych kabli nie tylko wpływa na estetykę pomieszczenia, ale również ułatwia utrzymywanie czystości oraz zwiększa bezpieczeństwo, zwłaszcza gdy w pokoju często bawią się dzieci. UPPLEVA jest łatwa w instalacji i użyciu. Aby lepiej wkomponować telewizor w otoczenie, można nałożyć na niego ramę w kolorze białym lub czarnym (telewizor o przekątnej 24’’ sprzedawany jest ze zintegrowaną ramą). Dodatkowo UPPLEVA pasuje do oferowanych przez IKEA mebli kuchennych, co pozwala na stworzenie harmonijnego stylistycznie wnętrza, zwłaszcza w mieszkaniach, w których pokój dzienny połączony jest z aneksem kuchennym.

„Do tej pory UPPLEVA była dostępna w Polsce jedynie w sklepie IKEA w Gdańsku. Nasi klienci docenili innowacyjność i funkcjonalność tego rozwiązania oraz nowatorski design, szczególnie przypadło im do gustu uporządkowanie kabli oraz dopasowanie telewizora do mebli” – powiedziała Ziuta Martyniak, kierownik IKEA ds. asortymentu mebli do pokoju dziennego. „Niezmiernie cieszymy się z wprowadzenia UPPLEVA do wszystkich pozostałych sklepów IKEA w Polsce, ponieważ wiemy, jak ważnym miejscem w domu jest dla Polaków pokój dzienny. Wierzymy, że nasze nowatorskie rozwiązanie umożliwi im stworzenie jeszcze bardziej uporządkowanej i stylistycznie harmonijnej przestrzeni oraz dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń podczas oglądania filmów czy korzystania z innych interaktywnych usług, jakie oferuje UPPLEVA. Zachęcamy wszystkich do odwiedzania naszych sklepów i przetestowania wszystkich urządzeń na miejscu” – dodała Ziuta Martyniak.

UPPLEVA – dodatkowe informacje

UPPLEVA w języku szwedzkim oznacza „doświadczać”. Nazwa ta nawiązuje do zupełnie nowych doznań, jakie gwarantuje najnowsze rozwiązanie IKEA do pokoju dziennego. Seria UPPLEVA obejmuje około 45 produktów, w tym wysokiej jakości telewizory LED Full HD w czterech rozmiarach, system dźwięku 2.1 w dwóch rozmiarach z bezprzewodowym głośnikiem niskotonowym (subwooferem), uchwyty, osprzęt i ramy dekoracyjne do telewizora oraz uzupełniające akcesoria elektroniczne. Każdy telewizor posiada wbudowany odtwarzacz CD/DVD/Blu-ray, a cały system jest zintegrowany z meblami. Dodatkowo telewizory o przekątnej powyżej 24’’ to tzw. smart TV z dostępem do Internetu. Są one przystosowane do korzystania z sieci Wi-Fi, a przy pomocy osobno sprzedawanego adaptera można połączyć telewizor z komputerem, smartfonem czy innymi urządzeniami w ramach sieci bezprzewodowej. Telewizory UPPLEVA posiadają klasę energetyczną A, a dzięki technologii LED zużywają nawet o 40% mniej energii niż telewizory LCD. Czujnik światła automatycznie dostosowuje jasność ekranu do warunków panujących w pokoju, co dodatkowo zapewnia mniejsze wykorzystanie energii przy zachowaniu najwyższej jakości obrazu. Wszystkie urządzenia UPPLEVA obsługiwane są za pomocą tylko jednego pilota. Artykuły elektroniczne objęte są bezpłatną 5-letnią gwarancją. Przy tworzeniu systemu UPPLEVA TV & Sound IKEA współpracowała z firmą TCL Multimedia, jednym z pięciu czołowych producentów elektroniki domowej na świecie. Sprzedaż UPPLEVA rozpoczęła się w czerwcu 2012 roku, kiedy to produkt został wprowadzony do pięciu wybranych sklepów w pięciu miastach Europy: Sztokholmie, Paryżu, Berlinie, Mediolanie i Gdańsku. W październiku UPPLEVA pojawiła się również w Danii, Norwegii, Hiszpanii i Portugalii. Od 11 lutego 2013 roku produkt można kupić we wszystkich sklepach IKEA w Polsce.[1] Na podstawie badań przeprowadzonych przez Ipsos Marketing na zlecenie IKEA w maju 2012 roku.

[2] Badanie on-line przeprowadzone przez instytut badania rynku YouGoy na wybranej grupie 5 271 osób ze Szwecji, Polski, Francji i Niemiec z uwzględnieniem płci, wieku i miejsca zamieszkania (mężczyźni i kobiety w wieku 19-69 lat). Badanie przeprowadzono w okresie 29 luty – 5 marca 2012 roku.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Wykop
  • Live
  • Twitter
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *