Nowa usługa InPost Cross Border w Europie

InPost – we współpracy z platformą logistyczną Sheepla – wprowadził dostawy międzynarodowe InPost Cross Border. Oferta przesyłek zagranicznych obejmuje usługi kurierskie ‘door-to-door’ do 15 europejskich krajów oraz dostawę do Paczkomatów® InPost w Czechach i na Słowacji. InPost Cross Border zapewnia jedne z niższych cen wysyłek zagranicznych na rynku – już od 27,85 zł netto. To kolejny element zintegrowanej oferty InPost, obejmującej usługi pocztowe, kurierskie i paczkomatowe.

PaczkomatNowa usługa umożliwia nadawanie przesyłek transgranicznych za pomocą kurierów i Paczkomatów® InPost. Skierowana jest zarówno do klientów biznesowych, jak i indywidualnych. Rozwiązanie jest łatwo dotępne za pomocą portalu inpost.pl/crossborder i skorzystać z niego mogą wszyscy użytkownicy Managera Paczek InPost – bezpłatnej platformy do zarządzania przesyłkami. Paczka wysyłana jest bez zbędnych formalności po zalogowaniu się do systemu Cross Border Manager. Co istotne, usługę InPost Cross Border można w łatwy sposób zintegrować ze sklepem internetowym – za pośrednictwem dedykowanego API (interfejs umożliwiający integrację różnych aplikacji) lub za pomocą platformy sheepla.com, będącej partnerem technologicznym usługi. Rozwiązanie oferuje także gotowe moduły integracyjne dla najpopularniejszych platform sklepowych.

Usługa InPost Cross Border z opcją doręczenia pod wskazany adres umożliwia obecnie wysyłkę przesyłek z Polski do jednego z 15 państw w Europie: Austrii, Belgii, Czechach, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, lrlandii, Niemczech, Portugalii, Słowacji, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Włoszech. Natomiast w Czechach oraz na Słowacji InPost dostarcza przesyłki także do Paczkomatów® InPost. Zasięg krajów objętych usługą będzie systematycznie rozszerzany. InPost planuje również uruchomienie podobnej usługi w innych krajach europejskich.

„Dzięki automatyzacji dostaw, świat stał się zdecydowanie mniejszy, a odbiór produktów zamawianych online jest dużo wygodniejszy niż kiedyś. Rynek e-commerce również zaczął być postrzegany w perspektywie globalnej.

Usprawnienie doręczeń transgranicznych od dłuższego czasu było naszym priorytetem, a najnowsza usługa InPost powstała w ramach długiego i dokładnie zaplanowanego procesu. InPost Cross Border to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na usługi logistyczne o charakterze międzynarodowym i obniżenie kosztów dostawy” – mówi Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl, właściciela InPost oraz sieci Paczkomatów® InPost.

W ramach oferty InPost Cross Border koszt doręczenia przesyłki o wadze do 5 kg na adres domowy do jednego z wybranych krajów – objętych zasięgiem nowej usługi – waha się od 34,63 PLN do 70 PLN netto. W zależności od wybranej opcji przesyłki można również odebrać w jednym z Paczkomatów® InPost – dotyczy to obecnie Czech i Słowacji. Cena doręczenia przesyłki do jednego z samoobsługowych terminali to w przypadku paczek o wadze do 5 kg 27,85 PLN netto, a w przypadku przesyłek z przedziału 10-20 kg od 50,44 PLN netto.

Więcej informacji dostępnych jest na: www.crossborder.inpost.pl.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Wykop
  • Live
  • Twitter
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *