NCBR rekomenduje dofinansowanie dla Grupy Integer.pl w wysokości 10 mln złotych

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) opublikowało listę projektów rekomendowanych do dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój Działanie 1.1/Poddziałanie 1.1.2: „Prace B+R związane z wytworzeniem instalacji pilotażowej/demonstracyjnej”. Wśród najlepszych przedsięwzięć znalazła się „technologia przesyłu i dostawy towarów FMCG za pośrednictwem prototypowej sieci zautomatyzowanych urządzeń” opracowana przez specjalistów z Grupy Integer.pl. Kwota wnioskowanego przez spółkę Integer.pl SA dofinansowania to ponad 10 mln złotych.

Wielkość środków – którą NCBR zamierza przekazać przedsiębiorcom posiadającym status „inny niż MSP” – przekroczyła 260 mln złotych. Łącznie Centrum – na wsparcie działów odpowiedzialnych za wytwarzanie instalacji pilotażowych i demonstracyjnych – rekomendowało przyznanie środków finansowych 20 projektom: 15 wniosków pochodzi z sektora dużych przedsiębiorstw, a pozostałe 5 z MSP.

Każdy projekt, który ubiegał się o dofinansowanie, musiał spełnić restrykcyjne kryteria – oceniana była zarówno część formalna (m.in.: dokumentacja oraz kwestie prawne), jak i merytoryczna: wartość naukowo-technologiczna rozwiązania czy potencjał gospodarczo-biznesowy aplikującej do Programu firmy.

„Konsekwentnie ubiegamy się o zewnętrzne dofinansowania wspierające efektywność działów R&D – uważam, że jest to doskonały sposób na zwiększanie innowacyjności przedsiębiorstwa. W 2009 roku otrzymaliśmy środki m.in. z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na realizację projektu skierowanego do sektora e-commerce. Po kilku latach nasze Paczkomaty® stały się wzorem do naśladowania dla wszystkich liczących się graczy oferujących dostawy dla e-handlu. Jestem przekonany, że również dzięki dofinansowaniu z PO IR uda nam się wyprzedzić ruchy konkurentów i wprowadzić na szeroką skalę kolejne rozwiązanie, które zrewolucjonizuje rynek zamówień spożywczych online” – komentuje Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

Grupa Integer.pl kontynuuje obecnie ekspansję Paczkomatów® InPost na kluczowych rynkach, takich jak: Polska, Wielka Brytania, Francja, Włochy i Kanada. Do końca 2015 roku na świecie ma funkcjonować około 5 tys. urządzeń, a kolejne 4 tys. maszyn zostanie uruchomionych w najbliższych latach.

W samej tylko Polsce funkcjonuje dziś aż 1350 Paczkomatów®, a do końca roku sieć liczyć ma co najmniej 1700 urządzeń. Rozbudowie sieci sprzyja dynamika wzrostu wolumenu obsługiwanych przez Paczkomaty® InPost przesyłek – głównie właśnie z branży e-commerce – w II kwartale 2015 roku wyniosła ona 90% w ujęciu rok do roku.

Więcej informacji na: www.integer.pl, www.inpost.pl oraz www.ncbir.pl.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Wykop
  • Live
  • Twitter
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *