Merlin.pl rozszerza ofertę o usługi turystyczne.

Merlin.pl – największy wielobranżowy sklep internetowy – zawarł umowę partnerską z Air Club Centrum Podróży, liderem nowoczesnych usług turystycznych. Partnerzy finalizują właśnie prace nad serwisem Merlin Wakacje – wirtualnym biurem podróży umożliwiającym wygodną i szybką rezerwację oraz zakup biletów lotniczych, miejsc noclegowych i innych usług turystycznych. Uruchomienie serwisu to kolejny etap umacniania pozycji spółki na rynku e-commerce.

MerlinWakacje_logoSzeroki wybór produktów i usług zgromadzonych „pod jednym dachem” to główny czynnik budujący przewagę na rynku e-commerce. Dzięki podjęciu współpracy z Air Club, Merlin.pl będzie rozwijał zupełnie nową kategorię usług, wychodząc do klientów z ofertą biletów lotniczych oraz bogatym katalogiem ofert turystycznych. Nowy serwis, Merlin Wakacje, umożliwi wyszukanie, rezerwację i zakup biletów, wycieczek, noclegów czy wypożyczenie auta. Użytkownicy będą mogli również skorzystać z aktualnych promocji lotniczych.

Serwis Merlin Wakacje – a tym samym wejście spółki na rynek usług turystycznych – to odpowiedź na bieżące potrzeby e-konsumentów. Nowa usługa wpisuje się także w aktualny trend rynkowy, zgodnie z którym oferta e-sklepów będzie w najbliższych latach ulegała dalszej dywersyfikacji i specjalizacji.

„Dynamiczny rozwój handlu internetowego sprawił, że konsumenci korzystający z oferty e-sklepów stawiają przed ich właścicielami zdecydowanie większe wymagania niż jeszcze kilka lat temu. Widoczne jest to także w odniesieniu do branży turystycznej. Obecnie notuje się wzrost zainteresowania e-klientów wyszukiwarkami i portalami, za których pośrednictwem można kupować bilety lotnicze, wycieczki, rezerwować miejsca w hotelu, a także zapoznać się z ofertami first i last minute. W odpowiedzi na ten trend postanowiliśmy rozszerzyć działalność i wraz z naszym partnerem udostępnić użytkownikom Merlin.pl zupełnie nową usługę. Merlin Wakacje idealnie wpisuje się także w naszą strategię, której głównym założeniem jest systematyczna dywersyfikacja oferty dostępnej za pośrednictwem sklepu Merlin.pl. Wierzymy, że współpraca z tak doświadczonym podmiotem jak Air Club, sprawi, że nasza usługa będzie cieszyła się zainteresowaniem klientów, pozwalając nam zyskać dodatkowe udziały rynkowe” powiedział Tomasz Kowalski, prezes zarządu Merlin.pl.

Po dwudziestu pięciu latach funkcjonowania Air Clubu na rynku lotniczo-turystycznym, współpraca, którą proponuje Merlin Wakacje jest dla nas ogromnym wyzwaniem pod względem wykorzystania naszego potencjału w technologii online do obsługi klienta indywidualnego. Bogata oferta przygotowana we współpracy z liniami lotniczymi i tour operatorami jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku i powinna zadowolić wymagającego klienta, jakim z całą pewnością jest klient Merlin.plpowiedział Stanisław Modliński, prezes Air Club Centrum Podróży. 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Wykop
  • Live
  • Twitter
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *