LINETECH przejmuje słoweńską spółkę Adria Airways Tehnika

LINETECH – jedyna prywatna firma w Polsce zajmująca się przeprowadzaniem najbardziej skomplikowanych przeglądów ciężkich i serwisów samolotów pasażerskich (MRO) – w dniu 24 listopada 2015 roku nabyła 100% akcji słoweńskiej spółki Adria Airways Tehnika (AAT). Przejmowana spółka – jest jednym z wiodących podmiotów w branży MRO w Europie Środkowej – specjalizuje się w obsłudze Airbusów oraz Bombardierów. LINETECH – przeprowadzając akwizycję AAT – dokonał pierwszej takiej transakcji w historii, gdzie polska spółka nabywa podmiot na międzynarodowym rynku lotniczym MRO.

6Adria Airways Tehnika posiada wieloletnie doświadczenie – począwszy od lat 60-tych XX wieku – w obsłudze technicznej samolotów pasażerskich, co pozwoliło jej wypracować silną i ugruntowaną pozycję na rynku MRO.

Spółka posiada znacznie zdywersyfikowaną strukturę klientów – AAT obsługuje takich kluczowych operatorów lotniczych jak: Germanwings, AirBerlin, Swiss, SAS, Adria Airways oraz wiele innych.

W szerokiej ofercie, LINETECH posiadał do tej pory największe kompetencje w obsłudze Boeinga i Embraera. Spółka – w wyniku dokonanej akwizycji AAT – poszerza doświadczenie obsługowe o kolejne najpopularniejsze typy samolotów, takie jak Airbus oraz Bombardier.

„Akwizycja Adria Airways Tehnika – równolegle z rozwojem organicznym – stanowi dla nas jeden z kluczowych elementów strategii polegającej na umacnianiu pozycji LINETECH nie tylko w Polsce, ale również w Europie. W ten sposób stajemy się jednym z czołowych firm MRO na rynku europejskim” – mówi Krzysztof Pietkun, Przewodniczący Rady Nadzorczej.

„Nowy podmiot w strukturze naszego holdingu pozwala nam zwiększyć skalę prowadzonej działalności, jak i znacząco poszerza nasze kompetencje w branży MRO. Zwiększamy nasze moce przerobowe i utrwalamy nasze przewagi konkurencyjne” – mówi Piotr Kaczor, Prezes zarządu LINETECH.

Grupa LINETECH – za sprawą przejęcia Adria Airways Tehnika – ma do dyspozycji łącznie 6 ciężkich hangarów serwisowych, które pozwalają na jednoczesną obsługę 13 różnych samolotów pasażerskich klasyfikacji kodu C. LINETECH tym samym staje się liderem zarówno w Polsce, jak i w Europie Środkowo-Wschodniej.

„Po finalizacji procesu akwizycyjnego chcemy istotnie rozwijać nowo nabytą spółkę w Słowenii. Naszym celem jest efektywne inwestowanie w specjalistyczne narzędzia – nowe technologie i urządzenia – oraz wysoko-wykwalifikowaną kadrę specjalistów. LINETECH zamierza również zwiększyć zatrudnienie i rozszerzyć programy szkoleń dla nowych pracowników. Dzięki przejęciu Adria Airways Tehnika nasz potencjał jest zdecydowanie większy, znacząco poszerzamy możliwości obsługi najbardziej popularnych typów statków powietrznych – Boeing, Airbus, Bombardier, Embraer i ATR” – dodaje Piotr Kaczor.

Więcej informacji: www.linetech.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Wykop
  • Live
  • Twitter
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *