Kwota 21 milionów złotych odszkodowań lotniczych – to suma, którą rocznie tracą polscy pasażerowie

Z powodu opóźnień lotniczych i odwołanych lotów polscy pasażerowie tracą nie tylko czas, ale i pieniądze. Aktualne badanie dostawcy usług w zakresie odszkodowań lotniczych – refund.me (www.refund.me/pl) – wykazało, że Polacy rezygnują dobrowolnie z wypłaty odszkodowań, gdyż nie egzekwują oni swoich praw. Polscy pasażerowie zostawiają rocznie w rękach linii lotniczych 21 milionów złotych, które zgodnie z prawem im przysługują.

129 miliardów złotych – tyle wynosi suma, która przysługuje rocznie pasażerom na całym świecie. Niestety większość pasażerów nie zna swoich praw, upoważniających ich do odszkodowania. W zeszłym roku polscy pasażerowie mogli otrzymać 21 milionów złotych w ramach reklamacji, których nie złożyli. W razie opóźnienia, odwołania lotu i nadkompletu pasażerów, aż do 2 390 zł odszkodowania przysługuje pojedynczemu pasażerowi. Suma ta stanowi 63% średniej krajowej płacy.

Obecne kwoty odszkodowań mówią same za siebie: Polacy dochodzą sądownie należności w wysokości zaledwie 419 000 zł rocznie. Na jednego pasażera przypada tylko 9 groszy. Przyczyną tego stanu rzeczy jest to, że tylko 2% upoważnionych do uzyskania odszkodowania dochodzi odszkodowania od linii lotniczej.

„90% polskich pasażerów nie jest świadoma faktu, że w wypadku opóźnienia, odwołania lotu lub nadkompletu pasażerów mogą oni uzyskać odszkodowanie dochodzące nawet do 2 390 zł – wyjaśnia Eve Büchner, założycielka i CEO firmy refund.me. – Poza tym wielu pasażerów nie ma odwagi zwrócić się po odszkodowanie do linii lotniczych mających ugruntowaną pozycję, ponieważ uważają oni, że wniosek zakończy się fiaskiem. refund.me zatrudnia międzynarodowy zespół prawników i współpracuje z kancelarią prawniczą w Polsce. Jeśli linia lotnicza odmawia wypłaty odszkodowania, pozywamy ją do sądu, a tylko w wypadku wygrania sprawy klient opłaca prowizję”.

Dalsze informacje: https://www.refund.me/pl/informacje-w-mediach/

http://data.worldbank.org/indicator/IS.AIR.PSGR

Źródło informacji: refund.me
Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Wykop
  • Live
  • Twitter
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *