Kupujesz na Grouponie? Sprawdź cenę w innych źródłach i nie daj się oszukać!

Cenię Groupona za prawdziwe oferty zakupów grupowych, gdzie widać realny zysk. Nie lubię natomiast, kiedy ktoś jawnie próbuje imagesmnie zrobić w bambuko i jeszcze nie widzi w tym żadnego problemu.

 

Kilka dni temu trafiłam na ofertę: Od 29 zł: mata Floor Save Mat chroniąca podłogę przed zarysowaniem z AletoFajne.pl. W opisie oferty możemy znaleźć informację na temat tego ile oszczędzamy:
1) 29 zł zamiast 99 zł za średnią matę lub
2) 39 zł zamiast 129 zł za dużą matę.

 

mata-Groupon

Oferta wydaje się ciekawa, jednak przeszukanie sieci pokazuje, że wcale nie jest taka różowa. Tę samą matę, w tym samym sklepie, możemy kupić o blisko 50% taniej!

PODKŁADKA MATA DO FOTEL KRZESŁO M 100X140 oraz PODKŁADKA MATA POD FOTEL KRZESŁO M 70X100.

fsc_PODK_ADKA_MATA_POD_FOTEL_KRZES_O_M_70X100_TUMM0070_3297676423_Allegro_pl_Wi_cej_ni_aukcje_Najlepsze_oferty_na_najwi_kszej_platformie_handlowej_ (1)

Kupując na allegro nawet dopłacając za koszt przesyłki, to i tak wychodzi taniej niż w serwisie zakupów grupowych.

Zastanawiam się nad tym, skąd cena 99 zł za średnią matę i 129 zł za dużą matę. Postawnowiłam rozwiać swoje wątpliwości

w przypadku mat ochronnych: punktem wyjścia jest dla nas najczęściej oficjalna sugerowana cena brutto, ustalona przez producenta lub dystrybutora. Są one podawane przez nas tylko w celach orientacyjnych. Nie jest ona też nierealna – jako przykład przedstawiam cenę podobnej maty w renomowanym sklepie budowlano-dekoracyjnym: http://bit.ly/14vuedg gdzie wynosi ona 149 zł- mówi serwisowi TrudnyKlient Arturz Bednarz PR Manager Groupon Sp. z o.o.

 

Rzeczywiście, w sklepie Leroy Merlin znajdujemy ową matę, ale….  jest ona 36-krotnie grubsza- ma 18 mm  (ta oferowana przez Groupon ma 0,5 mm), ma inny wymiar i jest zrobiona z dwóch różnych materiałów. Więc w mojej ocenie jest to porównanie, a jednocześnie zrównanie do siebie dwóch produktów, o tej samej nazwie. W końcu samochodem możemy nazwać zarówno Fiata 126 P, jak i Mercedesa klasy S :)

 

Póki co czekamy na dalsze wyjaśnienia ze strony firmy.

 

 

 

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Wykop
  • Live
  • Twitter
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *