Książki, płyty, kosmetyki – wszystko to wyślesz w Paczce MINI

Poczta Polska wprowadza nową usługę skrojoną dla potrzeb klientów kupujących niewielkie przedmioty w sieci (płyty DVD, CD, książki czy kosmetyki o masie nie przekraczającej 2 kg). Paczka MINI z gwarantowanym terminem doręczenia, jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku e-commerce.

teaserW cenie usługi (7,5 zł) klient otrzymuje dedykowane opakowanie, możliwość nadania paczki o wadze nieprzekraczającej 2 kilogramów z zadeklarowaną wartością do 100 zł oraz gwarantowanym terminem dostarczenia do trzech dni. Nadawca otrzyma także elektroniczne (SMS lub e-mail) potwierdzenie odebrania przesyłki oraz, wraz z adresatem, będzie mógł śledzić ją za pośrednictwem specjalnej aplikacji internetowej.

– Klienci wysyłając drobne przedmioty takie jak płyty czy książki, często nie są pewni na jaką usługę się zdecydować – cześć korzysta z oferty paczkowej, część decyduje się na wybór listu poleconego – zaznacza Agnieszka Piaskowska, dyrektor Pionu Rozwoju Usług Pocztowych w Poczcie Polskiej. – Paczka MINI to produkt, który jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku. Łączy zalety przesyłek listowych i paczek – dodaje Agnieszka Piaskowska.

Jak to działa?

Paczkę MINI można nadać jedynie w dedykowanym tej usłudze opakowaniu. Kupić je można w placówce pocztowej, bądź po dokonaniu przedpłaty za pośrednictwem sklepu internetowego – wtedy zostanie ono wysłane na wskazany adres – do domu, bądź pracy. Po jego otrzymaniu, na stronie Poczty Polskiej, należy wprowadzić dane nadawcy i adresata, a następnie w ciągu maksymalnie 3 dni udać się do placówki i nadać przesyłkę.

Wprowadzenie danych do systemu umożliwi zarówno nadawcy, jak i adresatowi śledzenie przesyłki. Nadawca otrzyma także powiadomienie o jej odbiorze lub odmowie odbioru, a także potwierdzenie przyjęcia przesyłki. Konieczność wprowadzenia numeru telefonu komórkowego albo adresu e-mail adresata umożliwi przesłanie przez Pocztę informacji o nadejściu paczki drogą elektroniczną.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Wykop
  • Live
  • Twitter
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *