Jak to możliwe, że polska fabryka powstała na początku lat 90., stała się globalnym liderem w branży i dokonuje intensywnej ekspansji w USA?

KORONA Candles S.A. to polska spółka zajmująca czołową pozycję na światowym rynku produkcji oraz największy w Europie producent świec zapachowych i dostawca marek własnych „private label” dla międzynarodowych koncernów, między innymi IKEA i Wal-Mart- fabryka w Wieluniu produkuje dziennie 9 mln świec. Po wielkim sukcesie na rynku polskim i europejskimspółka uruchamia właśnie swoją pierwszą fabrykę w Stanach Zjednoczonych KORONA Candles Inc., w stanie Virginia.

2korona1Od podjęcia decyzji o stworzeniu KORONA CANDLES Inc. W Stanach Zjednoczonych do momentu, kiedy z budynku amerykańskiej fabryki wyjechała pierwsza dostawa świec minęły niespełna 12 miesięcy.

Prezes KORONA Candles S.A., Krzysztof Jabłoński przyznaje, że dla zespołu Spółki był to bardzo intensywny czas: Na miejscu działał profesjonalny zespół, który wysłaliśmy z Polski. Pracowników szkoliliśmy w naszej fabryce w Wieluniu, a teraz polscy pracownicy nadzorują kolegów w zakładzie w stanie Virginia.

Dlaczego właśnie Stany Zjednoczone?

Ponieważ tamtejszy rynek świec ma największą wartość- 2,9 mld USD (o ponad 1,3 mld więcej niż rynek europejski). Zwiększając swój udział w USA, KORONA Candles ma szansę stać się niekwestionowanym liderem w branży na świecie. To właśnie tutaj działają jedni z największych klientów Spółki: IKEA i Wal-Mart. Zaletą jest również możliwość uninknięcia ryzyk walutowych, minimializacja kosztów transportu, zwiększenie ilości odbiorców dzięki „Made in USA” na etykiecie oraz – last but not least – zachęty finansowe od lokalnych władz wysokości 3 mln USD.

Spółka stawia na ciągły rozwój: w roku finansowym 2014/15 zatrudniać będzie w USA 90 pracowników, a obroty firmy wynosić 11 mln USD. W ciągu dwóch lat działalności, w roku 2017/2018 liczba zatrudnionych ma wzrosnąć do 171 osób, natomiast dochody- przekroczyć 70 mln USD. Znaczącemu zwiększeniu ulegnie również poziom inwestycji spółki- z 8 mln USD w 2014 roku do 21 mln włącznie w ciągu najbliższych dwóch lat.

Jak zapewnia Prezes Jabłoński, to nie koniec planów jeśli chodzi o rozwój- W 2020 r. Grupa Korona Candles chce przekroczyć miliard złotych skonsolidowanego obrotu. Aby osiągnąć ten cel spółka planuje również dalsze inwestycje w Polsce; obecnie posiada tereny pod rozbudowę fabryki wielkości 7 hektarów. W ciągu ostatnich trzech lat inwestycje w Wieluniu zamknęły się kwotą ponad 50 mln. PLN.

refill_01KORONA Candles S.A od 1992 roku nieustannie buduje pozycję rynkową stale inwestując w nowoczesne technologie oraz poszukując alternatywnych i wydajniejszych rozwiązań w procesie produkcji. Już w 2005 roku, gdy nastąpiło przekształcenie w spółkę akcyjną, firma posiadała jeden z najnowocześniejszych w branży park maszynowy. Obecnie produkcja jest niemal całkowicie zautomatyzowana oraz wspierana centrum logistycznym z potencjałem 20.000 miejsc paletowych. KORONA Candles S.A. osiąga wolumen produkcji na poziomie 9 mln sztuk dziennie i 2,5 mld sztuk różnorodnych świec rocznie.

Ciągły rozwój KORONA Candles S.A., zwiększanie możliwości produkcyjnych oraz sprzedaż ukierunkowane są na produkty w formie podgrzewaczy, świec votive, świec w różnorodnych pojemnikach, takich jak m.in. szkło, metal i ceramika. Obecna produkcja to w 100% kolekcje „private label”, trafiające do największych renomowanych odbiorców na całym świecie. Asortyment charakteryzuje się niezwykle szeroką gamą rozmiarów, kolorów oraz zapachów.Świece zapachowe to obecnie ponad 65% produkcji, stanowiąc obok świec w szkle główny nurt zainteresowania odbiorców.

KORONA Candles S.A. swoja przewagę rynkową opiera między innymi na ciągłych inwestycjach w opracowywanie i wdrażanie technologicznych innowacji. Roczne nakłady na badania i rozwój to minimum 5 mln złotych. Od początku swej działalności KORONA Candles S.A. wprowadziła na rynek wiele innowacyjnych rozwiązań, które obecnie stały się standardem na całym świecie. Ciągłe poszukiwanie alternatywnych surowców oraz nowych metod produkcji stanowi kluczowy element działalności KORONA Candles S.A. Dzięki temu Spółka błyskawicznie reaguje na wszelkie zmiany rynkowe, zarówno w zakresie trendów jak i oczekiwań Klientów, oferując tym samym atrakcyjny poziom cenowy i wysoką dostępność produktów.

Szacunek, partnerstwo, jakość, innowacyjność, elastyczność, zaangażowanie i wzrost wartości firmy to wartości stanowiące solidne fundamenty, na których buduje się przyszłość Korony S.A. To zasady nie tylko określające Spółkę, ale przede wszystkim zasady na jakich współpracuje ze swoimi partnerami.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Wykop
  • Live
  • Twitter
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *