Jak skutecznie zabezpieczyć rower na wypadek kradzieży?

Już niedługo zima odejdzie w zapomnienie, zrobi się znacznie cieplej, a wielu z nas zrezygnuje z klasycznego środka transportu jakim jest samochód i chwyci za kierownice rowerów. Niestety ten środek lokomocji jest znacznie trudniejszy w zabezpieczeniu przed kradzieżą. Na szczęście jest pakiet mySafety Bezpieczny Rower, który dzięki specjalnej plombie, nada tożsamość jednośladowi.

mySafety_Bezpieczny Rowerzysta (2)Do kradzieży rowerów dochodzi niemal wszędzie. Wśród miejsc wysokiego ryzyka wymieniane są zarówno strefy przeznaczone do parkowania (na przykład przy szkołach, centrach handlowych czy biurowcach), jak też tereny osiedlowe. Według statystyk firmy mySafety, w każdym sezonie ginie ok. 20 procent użytkowanych rowerów. Aż 60 procent z nich, pomimo tego, że zostały odnalezione, nie trafia do swoich prawowitych właścicieli. Najczęstszym tego powodem jest brak czytelnych znaków identyfikacyjnych.

Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń chroniących rowery przed kradzieżą – począwszy od łańcuchów zapinanych na kłódkę, przez metalowe liny, aż po popularne od kilku lat U-locki. Wszystkie są chętnie kupowane, jednak zbyt często zapominamy o ich właściwym użytkowaniu. Dzieje się tak najczęściej w chwili rozkojarzenia bądź pozostawienia roweru na krótki czas bez opieki (na przykład podczas zakupów w osiedlowym sklepie). Zdarza się także, że nie podejmujemy żadnych starań chroniących nasze mienie. Zgodnie ze znanym przysłowiem pamiętajmy, że „okazja czyni złodzieja”. Z pewnością warto więc zapobiec tego typu sytuacjom i sięgnąć po jedno z rozwiązań nowej generacji, które może znacznie zwiększyć bezpieczeństwo roweru.

Nowością na rynku jest propozycja firmy mySafety, która przygotowała produkt, chroniący każdy oznakowany nim pojazd za pomocą specjalnej plomby kruszącej z numerem identyfikacyjnym. Jej cecha podstawowa to trwałość, ponieważ materiał z jakiego została wykonana, uniemożliwia jej bezśladowe usunięcie. Dzięki temu tożsamość nadana na stałe rowerowi za pomocą unikalnego ID, chroni go skuteczniej niż zabezpieczenia mechaniczne.

W pakiecie zagwarantowany został także całodobowy i bezpłatny kontakt z infolinią mySafety, dzięki któremu znalazca bądź osoba, która natrafi na skradziony rower, będzie miała możliwość natychmiastowej identyfikacji jego właściciela. Dodatkowym zabezpieczeniem dostępnym w rozwiązaniu jest stalowa linka z alarmem, która mechanicznie zabezpieczy rower.

Skorzystanie z usługi jest bardzo proste – wystarczy umieścić trwałą plombę kruszącą na ramie roweru oraz zarejestrować jej unikalny numer wraz ze zdjęciem pojazdu na stronie mySafety.pl.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Wykop
  • Live
  • Twitter
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *