Internetowa wypożyczalnia filmów Strefa VOD rozpoczyna działalność z najbogatszym w Polsce katalogiem tytułów

Strefa VOD Sp. z o.o. to wydawca internetowej wypożyczalni filmów StrefaVOD.pl, już od dzisiaj dostępnej w polskiej Sieci. Rozpoczynając działalność z katalogiem kilkuset głośnych tytułów, zarówno najnowszych hitów, jak i uznanej klasyki, StrefaVOD.pl ma być największym i najatrakcyjniejszym cenowo źródłem filmowej rozrywki dla internautów w naszym kraju.

 

Do tej pory mieszkańcy Polski, którzy chcieliby z poszanowaniem prawa obejrzeć nowe filmy
w Internecie, nie mieli zbyt dużego wyboru. Oferta dostępnych do tej pory serwisów internetowych była raczej uboga. Najpopularniejsze w kraju serwisy Video On Demand (wideo na życzenie) stawiają przede wszystkim na seriale, produkcje telewizyjne, czy filmy starsze. Nic więc dziwnego, że wielu internautów, nie mogąc się doczekać możliwości obejrzenia filmów bez naruszenia prawa, ryzykowało i odwiedzało utrzymywane przez piratów nielegalne serwisy wideo, pełne agresywnych reklam, czasem nawet grożących zarażeniem złośliwym oprogramowaniem.

Projekt Strefa VOD powstał z inicjatywy Add Media Entertainment, działającego od kilku lat na rynku dystrybutora filmów DVD, w którego ofercie znaleźć można m.in. katalogi Kino Świat, Gutek Film, Against Gravity, Hagi czy Kino Polska. Dysponując katalogiem ponad 1000 tytułów filmowych, spółka uznała, że jest w stanie wprowadzić do rodzimej Sieci nową jakość – cyfrową wypożyczalnię filmów, która zapewni internautom z Polski dostęp zarówno do najnowszych hitów filmowych, jak i starszych, uznanych przez krytykę tytułów.

W ten sposób powstała największa na terenie Polski legalnie działająca wypożyczalnia filmów
w systemie VOD, której zawartość uzupełniana jest pozycjami z katalogów partnerów spółki Add Media Entertainment. „Każdego miesiąca w Strefa VOD pojawiać się będzie nawet kilkanaście premier, nie licząc rosnącego katalogu starszych filmów. Wszystkie one dostępne będą dosłownie na żądanie, bez konieczności pobierania czegokolwiek z Internetu – wystarczy, że użytkownik odwiedzi stronę StrefaVOD.pl, wybierze interesujący go film, zapłaci za jego obejrzenie, a natychmiast rozpocznie się jego wyświetlanie” – wyjaśnia Konrad Lasak, dyrektor zarządzający Strefa VOD Sp. z o. o.

Abonament nie jest potrzebny: płacisz tylko za to, co oglądasz

Tym co wyróżnia wypożyczalnię StrefaVOD jest przede wszystkim wygodny system płatności. Nie trzeba tu uiszczać żadnego abonamentu, nie płaci się za nic z góry. Serwis korzysta z systemu punktowego, w którym użytkownik nabywa pulę punktów, płacąc np. przelewem elektronicznym, a następnie wykorzystuje je do obejrzenia wybranych przez siebie filmów, przypisanych do kilku kategorii cenowych. Możliwe jest także szybkie uiszczenie płatności za pomocą SMS-a Premium.

W ten sposób Strefa VOD chce uniknąć sytuacji, w której użytkownik płaciłby wysoki abonament za dostęp do usługi VOD, w praktyce nie będąc w stanie wykorzystać tego, za co zapłacił. Ceny filmów w serwisie zostały ustalone na poziomie, który czyni je przystępnymi dla każdego:  są konkurencyjne dla cen filmów na nośnikach optycznych, czy biletów kinowych.

Nie tylko komputer: użytkownicy oczekują filmów na wielu ekranach

Strefa VOD dostępna jest obecnie przez witrynę WWW StrefaVOD.pl, dla użytkowników komputerów z systemem Windows i Mac OS X. Wypożyczalnia nie chce jednak zamykać się tylko na internautów korzystających z komputerów. „Zdajemy sobie sprawę z tego, że jednym z najpopularniejszych scenariuszy oglądania filmów jest wspólne, w gronie rodziny czy przyjaciół, oglądanie ich na dużych telewizorach. Od początku przyświecała nam idea jak największej interoperacyjności naszej platformy VOD. Wierzymy, że w przyszłości ludzie będą chcieli oglądać treści filmowe na najróżniejszych urządzeniach – od niewielkich tabletów, przez konsole do gier, po duże, inteligentne telewizory. Naszym zadaniem jest im to umożliwić, tak by mogli cieszyć się kinem w taki sposób, jaki im odpowiada” – – opowiada Adam Golański, dyrektor ds. rozwoju w Strefa VOD Sp. z o. o.

Aby zarejestrować się w serwisie Strefa VOD, należy założyć konto na stronie www.strefavod.pl/rejestracja lub wykorzystać system logowania Facebooka. Do korzystania z internetowego serwisu wymagane jest łącze internetowe o przepustowości przynajmniej 1 Mb/s oraz przeglądarka (Firefox, Google Chrome, Internet Explorer, Safari, Opera) z zainstalowaną wtyczką Microsoft Silverlight.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Wykop
  • Live
  • Twitter
  • PDF

One thought on “Internetowa wypożyczalnia filmów Strefa VOD rozpoczyna działalność z najbogatszym w Polsce katalogiem tytułów”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *