InPost wygrał krajowy przetarg KRUS na dostarczanie przesyłek

InPost – największy prywatny operator pocztowy w Polsce – wygrał przetarg na obsługę przesyłek KRUS o wartości 22,71 mln zł. Dwuletnia umowa, która wejdzie w życie od 1 stycznia 2015 roku, obejmuje dostarczanie przesyłek zwykłych, rejestrowanych, ekspresowych oraz za potwierdzeniem odbioru – w obrocie krajowym i zagranicznym, jak również paczek i przesyłek kurierskich. Usługa będzie realizowana na rzecz 273 jednostek terenowych KRUS: Centrali, 16 oddziałów regionalnych i 256 placówek terenowych rozlokowanych na terenie całego kraju. Łącznie w ciągu dwóch lat InPost zrealizuje dla KRUS około 22,5 mln przesyłek.

sortownia inpost1W przetargu uczestniczyły dwa podmioty – oferta InPost została wybrana jako najkorzystniejsza.

„KRUS już od kilku lat stosuje mądrą strategię dopuszczania do przetargów publicznych kilku oferentów i nie wprowadzania ograniczających czy wręcz zaporowych zapisów w SIWZ. Dzięki temu wybiera najkorzystniejsze oferty w oparciu o zdrową konkurencję i tym samym oszczędza miliony złotych w ramach środków publicznych. Taka zasada powinna być wdrażana przez wszystkich Zamawiających – którzy odpowiadają za rozsądne gospodarowanie pieniędzmi Polaków. Wygrany przetarg na obsługę korespondencji KRUS na dwa lata potwierdza, że InPost jest doskonale przygotowany do świadczenia pełnego wachlarza usług pocztowych nie tylko na terenie całej Polski, ale także za granicą. Nasze struktury wewnętrzne, nowoczesne centrum logistyczne wraz z sortownią i ponad 240 milionów przesyłek dostarczonych w 2013 roku dają nam solidne fundamenty do realizacji kolejnych, dużych zamówień – także na rzecz instytucji publicznychkomentuje Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

listonosz inpostGrupa Integer.pl od kilku lat świadczy także usługi dostarczania przekazów pieniężnych na rzecz regionalnych oddziałów KRUS – m.in. w Łodzi, Gdańsku, Warszawie, Rzeszowie, Częstochowie. Firma InPost Finanse należąca do Grupy Integer.pl wygrała szereg przetargów w tym obszarze, oferując najkorzystniejszą cenę i wysoką jakość usług. Dzięki temu instytucje publiczne mogą oszczędzić miliony złotych – przykładowo w przypadku ZUS – gdzie w przetargu startował tylko jeden oferent ze względu na ograniczające zapisy SIWZ – stawka za jeden przekaz sięgnęła aż 5,95 zł! Tymczasem w tych przetargach, gdzie składanych jest kilka konkurencyjnych ofert, cena za jeden przekaz  obniża się nawet do 2,70 zł (w tym przypadku oferowana przez Pocztę Polską, świadczącą te same usługi na rzecz ZUS). Łatwo policzyć, że to stawka niższa aż o 50%, a oszczędność dla ZUS mogłaby sięgnąć około 120 mln zł rocznie!

Grupa Integer.pl uznawana jest za jednego z największych innowatorów polskiego sektora pocztowego – spółka konsekwentnie stawia na nowoczesne rozwiązania, będące odpowiedzią na rosnące potrzeby użytkowników i wymagania rynku.Do takich usług należy m.in. EPO, czyli Elektroniczne Potwierdzenie Odbioru. To coraz częściej stosowane na świecie rozwiązanie ma wiele zalet: jest praktyczne (informacja o odbiorze jest udostępniania nadawcy w czasie rzeczywistym), ekologiczne (dzięki wyeliminowaniu papieru) oraz ekonomiczne (wersja elektroniczna jest tańsza od papierowej, w dodatku ewidencja i przechowywanie są prostsze).

Obecnie EPO jest wykorzystywane w zakresie obsługi korespondencji na rzecz sądów i prokuratur obsługiwanych przez InPost wraz z Polską Grupą Pocztową. Docelowo usługa zostanie wdrożona powszechnie przy dostarczaniu wszystkich przesyłek InPost.

W 2013 roku liczba przesyłek obsłużonych przez InPost wyniosła około 240 mln sztuk, zaś w 2014 roku poziom ten wzrósł do średnio 25 mln sztuk miesięcznie. Listy i paczki dostarczane przez InPost są sekwencjonowane w nowoczesnej sortowni o powierzchni 10 tysięcy m2, która obsługuje nawet 1,2 mln przesyłek dziennie dzięki ultranowoczesnym sorterom. InPost dysponuje siecią ponad 8.300 placówek w całej Polsce.

Więcej informacji na: www.integer.pl oraz www.inpost.pl.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Wykop
  • Live
  • Twitter
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *