InPost dostarczy świąteczne prezenty nawet w Wigilię

Do końca 2016 roku sieć terminali w Polsce powiększy się do 2600 maszyn

InPost – w ramach zintegrowanej oferty logistycznej obejmującej usługi kurierskie, paczkomatowe oraz listowe – zapewni klientom możliwość doręczenia przesyłek we wszystkich trzech opcjach również w Wigilię Bożego Narodzenia. W tym czasie notowana jest wzmożona aktywność zakupowa konsumentów związana z korzystaniem z usług InPost, w tym doręczycieli i Paczkomatów® – poziom wypełnienia maszyn jest nawet trzykrotnie większy w porównaniu z pozostałymi miesiącami w roku. Dodatkowo Grupa Integer.pl planuje powiększenie sieci Paczkomatów® InPost1 w Polsce, których liczba do końca 2016 roku osiągnie 2600 maszyn.

InPost_Wigilia„Dążymy do tego, by sprostać oczekiwaniom naszych klientów i zapewnić im otrzymanie zamówień jeszcze przed Bożym Narodzeniem – właśnie dlatego pracujemy do ostatniej możliwej chwili, także w Wigilię. W celu utrzymania wysokiej terminowości dostaw podczas świątecznych szczytów zakupowych uruchomiliśmy tymczasowo dodatkowe rozwiązania w postaci mobilnych punktów odbioru przy najbardziej obłożonych maszynach. Zależy nam, aby każda osoba, która wybrała opcję dostawy bożonarodzeniowych prezentów do Paczkomatów® InPost, otrzymała swoje zamówienie na czas” – mówi Sebastian Anioł, CEO InPost (spółki z Grupy Integr.pl).

Wzrost zamówień realizowanych za pośrednictwem sieci Paczkomatów® InPost w okresie przedświątecznym wynika ze zwiększonej aktywności konsumentów w tym czasie – także w zakresie transakcji dokonywanych online. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na elastyczne usługi logistyczne dedykowane branży e-commerce InPost wspólnie z Allegro zawarły porozumienie o strategicznej współpracy w ramach dostaw produktów zamawianych elektronicznie. Teraz w opcjach przesyłki każdy e-sprzedawca może dodać nowe możliwości: Allegro Paczkomaty InPost i Allegro Polecony InPost, a także Allegro Kurier InPost, które są obecnie najtańszymi dostępnymi w serwisie opcjami dostaw – przykładowo doręczenie paczki kurierskiej o wadze do 30 kg kosztuje zaledwie 9,90 zł. Dzięki wdrożeniu usług, obecnie ponad 5 mln aukcji oferuje te formy dostawy. Oznacza to udział przekraczający 13% w rynku transakcji na Allegro. Co istotne, w każdej z tych opcji klienci mają zagwarantowany darmowy zwrot kupionego towaru.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Akademię Morską w Szczecinie, nawet 64% użytkowników zrezygnowałaby z zakupu w sklepie internetowym, jeśli nie oferowałby on usługi dostawy zamówionego produktu do Paczkomatów® InPost.2 Badania wykazały również, że dostawa do innowacyjnych terminali jest konkurencyjna w stosunku do usług Poczty Polskiej – aż 88% respondentów uznało, że Paczkomaty® InPost są lepsze, a 75% badanych ocenia je lepiej i dużo lepiej niż tradycyjne usługi kurierskie.

„Jednym z priorytetowych działań naszej firmy w obszarze rozwoju usług było wdrożenie wielokanałowej dostawy. To dlatego systematycznie rozwijamy sieć Paczkomatów® InPost, która jako jedyna dostępna na rynku opcja logistyczna zapewnia klientowi możliwość odbioru zamówionego towaru o dowolnej porze, w najbardziej dogodnej dla niego lokalizacji. Warto podkreślić, że uruchomienie naszych maszyn – oprócz wymiernych korzyści dla konsumentów – wpływa także na wzrost obrotów punktu handlowego nawet o 8%. To jedna z kluczowych przesłanek dla naszych partnerów, którzy szukają nowych możliwości dotarcia do klientów” – dodaje Rossen Hadjiev, członek zarządu Grupy Integer.pl, współwłaściciela easyPack i sieci Paczkomatów® InPost w Polsce oraz na świecie.

Więcej informacji na: www.twoj.inpost.pl oraz www.integer.pl.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Wykop
  • Live
  • Twitter
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *