ING Bank Śląski jednym z największych banków internetowych

ING Bank Śląski jest drugim co do wielkości bankiem internetowym – wynika z raportu o użytkownikach bankowości internetowej przygotowanego przez portal PRNews.pl. ING wyprzedził mBank oraz uplasował się za PKO BP, największym bankiem na rynku.

35329_thumb_130x39_logoRedakcja portalu przeanalizowała dane otrzymane od 17 banków dotyczące użytkowników bankowości internetowej na koniec IV kwartału 2014 roku. Z raportu wynika, że ING Bank Śląski obsługuje 1,67 mln klientów, którzy przynajmniej raz w miesiącu logują się do bankowości internetowej. Najwięcej klientów przez internet (ponad 3 mln) obsługuje PKO BP, który jest największym bankiem na polskim rynku. Na trzecim miejscu znalazł się mBank (1,62 mln).

Przypomnijmy, że system bankowości internetowej ING BankOnline pozwala w pełni zarządzać finansami m.in. sprawdzić stan konta, dokonać przelewu, założyć konto oszczędnościowe OKO, lokatę, konto funduszowe oferujące inwestycje w fundusze inwestycyjne, spłacić kartę kredytową czy doładować telefon. W ING BankOnLine można również szybko i wygodnie opłacać rachunki i faktury. Pod koniec zeszłego roku bank połączył system maklerski ING Securities z bankowością internetową, udostępniając internetową obsługę rachunku maklerskiego.

Jednocześnie ING Bank Śląski oferuje jedną z najlepszych w Polsce aplikacji bankowości mobilnej ING BankMobile na smartfony i tablety, która pozwala na przeprowadzanie większości najbardziej potrzebnych operacji m.in. przelewów, sprawdzenia stanu rachunków, historii transakcji, kursów walut, a także spłaty karty kredytowej i doładowania telefonu. Bank stale rozwija aplikację mobilną – w ostatnim czasie wprowadził funkcję „podziel wydatki” pozwalającą w prosty i szybki sposób rozliczyć ze znajomymi wspólny rachunek lub zorganizować składkę na prezent. Od listopada 2014 roku klienci mogą zapisywać w aplikacji paragony, aby w każdej chwili mieć do nich łatwy dostęp. W ostatnich tygodniach aplikacja ING BankMobile pozwala również na płacenie i wypłacanie pieniędzy z bankomatów BLIK- iem czyli 9-cyfrowymi kodami.

Przypominamy, że dzięki technologii RWD serwis internetowy ING Banku Śląskiego jest dostępny i czytelny na każdym urządzeniu – smartfonie, notebooku, tablecie, komputerze, a nawet telewizorze. Technologia umożliwia nie tylko przeskalowanie strony internetowej, ale także dostosowanie sposobu prezentacji treści do potrzeb użytkownika i możliwości urządzenia, z którego korzysta.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Wykop
  • Live
  • Twitter
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *