Gumtree.pl dostarczyło ponad 1220 GB darmowego Internetu prawie 35 tysiącom ludzi w całej Polsce

Serwis bezpłatnych ogłoszeń lokalnych Gumtree przez całe lato i jesień dostarczał nielimitowany darmowy Internet do różnych lokalizacji w całej Polsce. Hotspoty ustawiane przez Gumtree w parkach, na deptakach, basenach i miejscowościach turystycznych, umożliwiły w 2015 roku połączenie z siecią prawie 35 000 użytkownikom.

1Gumtree Wi-Fi w parkach w 6 miastach Polski

Już w 2014 roku serwis Gumtree postanowił zadbać o swoich użytkowników, zapewniając pierwszy w Polsce punkt dostępu do Internetu usytuowany w parku (wtedy było to Pole Mokotowskie w Warszawie). Zachęcony sukcesem akcji, portal postanowił rozszerzyć działanie na inne miasta Polski – w 2015 były to: Wrocław (Park Południowy) , Opole (Basen Błękitna Fala), Gorzów Wielkopolski (Park Górczyński), Rzeszów (Park Linowy Ekspedycja), Toruń (Bulwar Filadelfijski) i Miasto Hel.

Hotspoty zostały uruchomione w maju i funkcjonowały w wybranych lokalizacjach do końca października. W trakcie ich działania, do sieci Gumtree podłączyło się prawie 35 tysięcy unikalnych użytkowników, ściągając w sumie 1223,5 GB danych, wysyłając ponad 184 GB, wszystko podczas ponad 80 tysięcy sesji.

Dla wielu ludzi, w szczególności osób przebywających na wakacjach w mieście Hel, dostęp do Internetu zapewniony przez Gumtree był jedyną drogą do bycia online.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Warto zauważyć, że hotspoty Gumtree, których operatorem była warszawska firma CCA, były w pełni bezpieczne i zgodne ze wszystkimi wymogami ustalonymi przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Żaden punkt dostępu do Internetu nie zbierał danych o użytkownikach, które później byłyby wykorzystywane do celów marketingowych.

„Nie chcieliśmy nadwyrężać zaufania naszych użytkowników, dlatego postanowiliśmy, że Gumtree WI-FI będzie internetem absolutnie darmowym – żadne wrażliwe dane o użytkownikach hotspotów nie były pobierane i archiwizowane, sprawdzaliśmy jedynie statystyki, dotyczące ilości i czasu połączeń. Wielu operatorów punktów dostępowych do sieci wymaga od swoich użytkowników wypełniania ankiet, stosuje też inne narzędzia pozyskiwania danych marketingowych – Gumtree do nich nie należy.” – mówi Katarzyna Merska-Pietrak, koordynator ds. komunikacji w Gumtree Polska.

Portal zapowiada, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że akcja będzie kontynuowana również w najbliższych latach, pokrywając siecią hotspotów kolejne miasta Polski.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Wykop
  • Live
  • Twitter
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *