foodpanda laureatem konkursu “The Europas 2014”

Platforma do zamawiania jedzenia online otrzymała nagrodę dla najlepszego startupu w kategorii e-commerce w konkursie „The Europas 2014” dla najlepszych europejskich startupów technologicznych.

EuropasSerwis foodpanda, pozwalający zamówić posiłki online z dostawą, został wybrany jako najlepszy startup w kategorii e-commerce w Europie w 2014 roku  w konkursie „The Europas 2014”. Gala finałowa odbyła się 10 czerwca w Londynie.  Serwis został doceniony za swoje dokonania w ubiegłym roku, m.in. za poszerzenie swojej działalności o 40 rynków w ciągu zaledwie dwóch lat, co dało mu wyjątkową pozycję wśród startupów uruchomionych w ostatnim czasie na świecie. 40-osobowe międzynarodowe jury, oprócz udanej ekspansji na całym świecie, doceniło także tempo pozyskiwania restauracji, których z foodpandą na całym świecie współpracuje już 25 tysięcy. Globalny Dyrektor Zarządzający foodpanda, Ralf Wenzel, skomentował: To dla nas wielki zaszczyt być nagrodzonym za nasze osiągnięcia z ostatnich miesięcy. Jesteśmy na najlepszej drodze by być światowym liderem, kontynuując ekspansję na nowe rynki.

Nie bez znaczenia dla globalnego sukcesu są osiągnięcia polskiego oddziału, który został uruchomiony w lutym 2013 roku. W chwili obecnej serwis umożliwia zamawianie posiłków z dostawą z ponad 1500 restauracji w całej Polsce. To dla nas niezwykle motywujące, że polski oddział serwisu przyczynił się do tak znaczącego sukcesu globalnego – powiedział Piotr Łagowski, dyrektor zarządzający foodpanda na rynki CEE. – Zamierzamy utrzymać to tempo rozwoju i stać się platformą numer 1 do zamawiania posiłków z dostawą zarówno w Polsce, jak i całej Europie Środkowo-Centralnej.

Nagroda Europas powstała w 2009 roku i jest przyznawana najlepszy premierom startupów na rynku europejskim. Nagroda ma promować

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Wykop
  • Live
  • Twitter
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *