Czy spełniasz wymogi nowych unijnych regulacji w zakresie ochrony danych osobowych? Dowiedz się tego w 60 sekund!

Nowe przepisy Unii Europejskiej w zakresie ochrony danych osobowych wprowadzają jeden spójny zestaw wymagań dla wszystkich podmiotów będących w posiadaniu danych osobowych obywateli UE. W zakresie bezpieczeństwa owych informacji, przepisy zobowiązują każdego będącego w ich posiadaniu do prowadzenia przejrzystej polityki ochrony danych oraz wdrożenia stosownych środków zapewniających im bezpieczeństwa. Niemniej jednak, regulacja nie definiuje czym dokładnie są “stosowne środki”.

5W przypadku gdy firma:

  • nie wprowadziła wewnętrznej polityki ochrony danych;
  • nie zaimplementowała stosownych środków ochrony danych;
  • nie poinformowała odpowiedniego organu nadzoru lub podmiotów, których dane stały się obiektem naruszenia;

organ nadzorczy ma możliwość zastosowania dotkliwych sankcji, w tym grzywny w wysokości do 100 mln € lub 5% rocznego obrotu.

Sprawdź swoją zgodność

Istota unijnej regulacji w zakresie ochrony danych osobowych ma wymiar globalny –dotyczy bowiem każdej firmy prowadzącej interesy z europejskimi obywatelami, niezależnie od tego, gdzie tak naprawdę się znajduje.

W celu sprawdzenia czy twoja firma jest w grupie ryzyka proponowanych przepisów, Sophos proponuje wypełnienie 60-sekundowego testu zgodności. Kwestionariusz obejmuje wszystkie obszary związane z bezpieczeństwem danych osobowych.
W przeciągu zaledwie minuty identyfikuje on obszary możliwej niezgodności oraz dostarcza praktycznych zaleceń w zakresie sposobów zminimalizowania prawdopodobieństwa grzywny w przypadku ich naruszenia. Na stronie możliwe jest również ściągnięcie darmowego opracowania, szczegółowo objaśniającego regulację oraz skorzystanie z przykładowej polityki ochrony danych.

Sprawdź swoją zgodność w 60 sekund

6Zabezpiecz swoje dane dzięki szyfrowaniu

Proponowana legislacja nie wymaga zastosowania konkretnego rodzaju rozwiązań technologicznych. Jedynym warunkiem jest ich nowoczesność i zapewnienie nienaruszalności danych. Warto zatem zastanowić się jak organizacje zapewniają sobie zgodność z innymi regulacjami skupiającymi się na bezpieczeństwie informacji wrażliwych. Powszechnie przyjętym sposobem spełnieniawymogów w tym zakresie jest szyfrowanie.

W przypadku zgubienia lub kradzieży zaszyfrowane dane stają się praktycznie bezużyteczne i nikt nie może mieć już do nich dostępu – a na tym polega przecież sedno legislacji skupiającej się na ochronie danych osobowych.

Możliwość zabezpieczania danych na wielu platformach i urządzeniach w prosty sposób i bez spowolniania użytkowników powoduje, że to właśnie rozwiązanie proponowane przez Sophos jest najbardziej kompletną ofertą na rynku.

Konkluzja: Jeśli chcesz być w pełni gotowy na reformę przepisów o ochronie danych osobowych, powinieneś zacząć rozglądać się za technologiami szyfrującymi.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Wykop
  • Live
  • Twitter
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *