Cafe Lex – nieodpłatna pomoc prawna dla małych firm

Studenci Uczelni Łazarskiego, Uczelnia Łazarskiego oraz Związek Przedsiębiorców i Pracodawców uruchamiają Cafe Lex – miejsce gdzie osoby prywatne oraz przedsiębiorcy, których nie stać na korzystanie z komercyjnych usług prawniczych, będą mogli bez opłat uzyskać informację prawną.

Cafe Lex będzie nieodpłatnie przygotowywać informacje prawne dla zainteresowanych – informacje będą przygotowywali studenci ostatnich lat prawa na Uczelni Łazarskiego, a przed przekazaniem ich zainteresowanym, będą je sprawdzali profesorowie z Uczelni Łazarskiego, współpracujący radcowie prawni i adwokaci oraz Prawnicy ZPP. Merytorycznie nad całością  przedsięwzięcia będzie czuwał profesor Uczelni Łazarskiego, Przewodniczący Rady Nadzorczej ZPP, dr. hab. Robert Gwiazdowski, Adwokat. Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego wg. rankingu Dziennika Gazety Prawnej (5 lat z rzędu) został uznany za najlepszy w kraju. Związek Przedsiębiorców i Pracodawców istnieje od 2010 roku i zrzesza małe i średnie firmy (do 250 zatrudnionych). – Zgłaszało się do nas sporo przedsiębiorców, którzy nie byli członkami naszego Związku, i którym z uwagi na ograniczone zasoby nie byliśmy w stanie pomóc, bo w pierwszym rzędzie zajmujemy się naszymi Członkami – powiedział Cezary Kaźmierczak, Prezes ZPP. – Inicjatywa Roberta Gwiazdowskiego w dużej mierze niweluje ten problem. Pomoc będzie mógł uzyskać każdy, kogo nie stać na wynajęcie prawnika i bardzo się cieszę, że nasz Związek uczestniczy w takim przedsięwzięciu- dodaje Cezary Kaźmierczak.

Wsparcie prawne dla Członków ZPP pozostaje na nie zmienionych zasadach i świadczą je związani z ZPP prawnicy. – Nasi klienci będą mogli uzyskać bezpłatne informacje z zakresu prawa cywilnego, karnego, administracyjnego, gospodarczego. Oferujemy dyspozycyjność, innowacyjność myślenia, wyszukiwanie alternatywnych rozwiązań, wychodzenie naprzeciw ludzkim problemom i chęć bezinteresownej pomocy – powiedziała główna organizatorka projektu Cafe Lex, Ama Chrzanowska.

Cafe Lex mieści się przy Al. Solidarności 82a w Warszawie (vis a vis siedziby Sądów przy Al. Solidarności)

 

Adres strony internetowej: www.cafelex.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Wykop
  • Live
  • Twitter
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *