BGŻ Optima – Nowy twór BGŻ

Kilka tygodni temu wystartował projekt banku BGŻ o nazwie BGŻ Optima. BGŻ należy do holenderskiej grupy Rabobank, posiada już swoje banki w 5 krajach i uruchamia kolejne w Niemczech i USA. W innych krajach nazywa się to Rabobank Direct, a u nas BGŻ Postanowiliśmy sprawdzić czy oferta ta ma jakieś haczyki i do kogo skierowana jest jego Optima, ponieważ nazwa BGŻ kojarzy się dość pozytywnie.

 

Co kryje się pod tą nazwą?

Nie ma tam standardowego ROR-u, nie ma karty do konta ale za to są konta oszczędnościowe, lokaty także anybelkowe czy fundusze inwestycyjne. BGŻ Optima nie ma na celu bycia głównym kontem klienta – ich ‚domeną jest oszczędzanie’ – jak możemy wyczytać w sloganie reklamowym. W ofercie znajdziemy opcje dla klientów indywidualnych  oraz prowadzących działalność gospodarczą , a także dla dzieci.

Analizując Tabelę Opłat i Prowizji banku, w której zaskoczeniem są same zera, sama tabela jest bardzo krótka i bez żadnych gwiazdek. Natomiast oferta jest bardzo czytelna i przyjazna klientowi. Optima stanowi dużą konkurencję dla istniejących już banków internetowych. Na stronie znajdziemy mnóstwo porad i listę pytań zawierającą odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Otwarcie rachunku jest bardzo proste – wystarczy tylko wypełnić wszystkie pola, a umowę potwierdza się kodem SMS, natomiast dane osobowe przelewem z innego banku. W przypadku firm wystarczy przesłać skany dokumentów firmowych na adres mailowy banku. Rozczarowuje jednynie token, który wysyłany jest pocztą – listem zwykłym. To jedyna wadą tego konta. Token co prawda jest bezpiecznym narzędziem autoryzacyjnym, ale bank powinien wprowadzić zwykłe hasła SMS.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Wykop
  • Live
  • Twitter
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *