Bezpiecznie za granicą – konkurs BZ WBK-Aviva

W ramach budowania świadomości w zakresie ochrony ubezpieczeniowej podczas wyjazdów zagranicznych, na profilu Banku Zachodniego WBK w serwisie Facebook uruchomiony został konkurs dla fanów. Dla autorów najbardziej popularnych wpisów czekają nagrody w postaci kart pre-paid.

Fani Banku Zachodniego WBK na Facebook’u mogą dzielić się przemyśleniami w temacie ubezpieczeń turystycznych za granicą za pośrednictwem specjalnie uruchomionej aplikacji. Każda wypowiedź może być oceniana i komentowana przez znajomych i pozostałych uczestników konkursu. Autorzy najbardziej popularnych wpisów otrzymają karty pre-paid. Zabawa potrwa do 9 lutego.

W ciągu dwóch pierwszych dni aplikację odwiedziło prawie 900 osób, a ponad 500 zostało fanami profilu Banku Zachodniego WBK. Z zamieszczonych dotychczas komentarzy internautów wynika, że mamy coraz większą świadomość zalet posiadania ubezpieczenia turystycznego podczas podróży zagranicznych. Wielu uczestników konkursu opisuje swoje przygody oraz przytacza hipotetyczne sytuacje, w których ubezpieczenie może okazać się niezbędne.

„Wzrasta liczba osób samodzielnie organizujących wyjazdy zagraniczne. Ważna jest ich edukacja w zakresie posiadania odpowiedniego ubezpieczenia podróżnego na wypadek choroby, wypadku, czy innych zdarzeń losowych, które mogą się przytrafić podczas urlopu. Szczególnie mocno przypominamy o tym w okresie zimowych wyjazdów narciarskich” – komentuje Katarzyna Mirowska-Wawrzyniak, dyrektor Marketingu i PR w Towarzystwach BZ WBK-Aviva.

Wypadki na stokach nie należą do rzadkości. Mogą przydarzyć się każdemu, bez względu na posiadane umiejętności, dlatego tak ważne jest zaopatrzenie się w dobre ubezpieczenie turystyczne. Dotyczy to w szczególności wyjazdów zagranicznych, w przypadku których ewentualne koszty związane z wypadkiem mogą być bardzo wysokie. Ubezpieczenie powinno zabezpieczać pokrycie kosztów leczenia w momencie nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku. Warto wiedzieć, że Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) obowiązująca m.in. w Austrii nie pokrywa kosztów akcji ratowniczej na stoku, ani kosztów transportu chorego do Polski. Poza tym zakres bezpłatnych świadczeń medycznych jest w każdym kraju inny i może okazać się, że koszty niektórych zabiegów trzeba będzie pokryć z własnej kieszeni.
Bardzo pomocna może okazać się usługa assistance, gdzie w przypadku nagłego zachorowania wystarczy telefon do Centrum Alarmowego, które zorganizuje nam wizytę lekarską na miejscu. W ramach assistance może zostać także zorganizowany transport z miejsca wypadku do szpitala oraz transport chorego do kraju. Ważne jest również ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC), które okaże się pomocne w sytuacji poszkodowania przez nas innej osoby na stoku. Ochroną można także objąć sprzęt narciarski, snowboardowy od utraty, zniszczenia lub uszkodzenia.

Ubezpieczenie turystyczne „Na Podróż” można kupić tylko on-line w serwisie www.bzwbk.pl Poszczególne elementy ubezpieczenia można konfigurować samodzielnie w zależności od własnych potrzeb.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Wykop
  • Live
  • Twitter
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *