Badanie Money.pl: Biżuteria, kosmetyki oraz zabawki – to przyniósł Gwiazdor. A jaki będzie Sylwester?

Prawie połowa z nas kupiła bliskim prezent u jubilera, w drogerii lub perfumerii – wynika z badania Money.pl. Prawie 38 procent w sklepie z zabawkami. Kolejne na liście była odzież oraz książki, płyty i gry. Najmniej popularnym prezentem okazał się komputer.

art292799

Źródło: Ankieta Money.pl

Małą popularność drogiego sprzętu można wyjaśnić wydatkami na prezenty. Zdecydowana większość przeznaczyła do 500 złotych.

art292748

Źródło: Ankieta Money.pl

Większości ankietowanych udało się pokryć wydatki z bieżących dochodów lub oszczędności. Mniejsza grupa osób podreperowała budżet kartą kredytową. Nieliczni zdecydowali się na pożyczkę w banku lub na zakupy na raty.

art292788

Źródło: Ankieta Money.pl

Na zbliżający się Sylwester połowa internautów Money.pl wyda do 200 złotych. Co piąty przeznaczy wyższą kwotę, ale nie przekraczającą 500 złotych. Bardziej zaszaleją nieliczni.

art292800

Źródło: Ankieta Money.pl

Niewielu ankietowanych przez Money.pl wybiera się na bal sylwestrowy lub na imprezę do klubu (8,5 proc.). Co piątą osoba przywita Nowy Rok w gronie znajomych na tzw. domówce. Większość szampana otworzy w gronie najbliższych (45 proc.). W góry na narty za lub granicę wybiera się tylko po kilka procent (4,5 proc.). Jednak grupa wycieczkowiczów nieco urosła, w porównaniu z rokiem 2012. Oni liczyli się z większymi wydatkami.

*****************************

Ankietę przeprowadzono wśród 2027 internautów Money.pl w okresie od 2 do 16 grudnia 2013

*****************************

Autor: Anna Frankowska, Money.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Wykop
  • Live
  • Twitter
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *