Aż 93% ankietowanych nie nadkłada drogi, aby dotrzeć do Paczkomatu® InPost

Badania przeprowadzone przez Akademię Morską w Szczecinie wskazują, że aż 93% użytkowników Paczkomatów® InPost nie nadkłada drogi lub pokonuje maksymalnie 5 km w celu odebrania przesyłki z terminala.[1] Jednocześnie 79% osób wskazuje na bliską odległość Paczkomatu® InPost od miejsca zamieszkania, jako najważniejsze kryterium przy wyborze jego lokalizacji. Aż 61% respondentów korzysta z urządzeń po drodze do pracy, szkoły, lub przy okazji robienia zakupów. Ponad połowa użytkowników dojeżdża do Paczkomatów® InPost samochodem, natomiast już 36% z nich wybiera piesze dotarcie do terminali. Dane wyraźnie wskazują na ekologiczne postawy e-kupujących, co wraz z efektywną logistyką InPost sprzyja zrównoważonemu rozwojowi miast.

image001„W 2013 roku razem z Akademią Górniczo-Hutniczą przeprowadziliśmy badanie, które udowodniło, że nasi doręczyciele zużywają mniej paliwa, niż tradycyjni kurierzy – co wpływa na redukcję emisji CO2 do atmosfery nawet do 95%. Z naszych analiz wynika, że do obsługi takiej samej liczby przesyłek w przypadku Paczkomatów® InPost potrzeba o 40% samochodów mniej niż w tradycyjnym systemie kurierskim. Dzięki temu mamy mniejszy ruch na zatłoczonych ulicach polskich miast. Aktualne dane potwierdzają, że – dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu naszych urządzeń – aż 93% użytkowników nie musi nadkładać drogi do Paczkomatów® InPost. Tylko do końca tego roku rozszerzymy sieć terminali w Polsce o kolejne 400 terminali – co jeszcze bardziej skróci drogę, jaką muszą pokonać nasi klienci, by odebrać przesyłkę”– mówi Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl, właściciela sieci Paczkomatów® InPost.

wykres_jakie_kryteria_są_dla_Pana(i)_najważniejsze_przy_wyborze_lokalizacji_Paczkomatu88% użytkowników Paczkomatów® InPost ocenia usługę dostawy do innowacyjnych terminali dobrze i bardzo dobrze. Z podanych statystyk wynika również, że 89% respondentów jest skłonna polecić tę opcję doręczenia produktów znajomym, a 75% osób uważa je za lepsze i dużo lepsze niż tradycyjne usługi kurierskie. Dostawa do automatycznych terminali jest także konkurencyjna w stosunku do usług Poczty Polskiej – ponad 88% badanych uznało, że Paczkomaty® InPost są lepsze.

[1] Badania zostały przeprowadzone w dniach 12-26 lutego 2015 r. za pomocą internetowej ankiety, w ramach polsko-norweskiego projektu GRASS (Green and Sustainable Transport Systems in Cities). Za projekt odpowiedzialna była Akademia Morska w Szczecinie. Na ankiety odpowiedziało łącznie 2933 osoby, w tym 45% kobiet i 55% mężczyzn. Największą grupę respondentów stanowiły osoby w wieku 25-34 lata, mieszczące się w kryterium ludzi młodych oraz aktywnych zawodowo. Badanie kierowane było do mieszkańców wszystkich województw, jednak najliczniejszą grupę stanowiły osoby z województwa mazowieckiego.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Wykop
  • Live
  • Twitter
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *