Aż 88% użytkowników ocenia usługę dostawy do Paczkomatów® InPost dobrze i bardzo dobrze

Badania przeprowadzone przez Akademię Morską w Szczecinie[1] pokazują, że 88% użytkowników Paczkomatów® InPost ocenia usługę dostawy do innowacyjnych terminali dobrze i bardzo dobrze. Z podanych statystyk wynika również, że 89% respondentów jest skłonna polecić tę opcję doręczenia produktów zamówionych online znajomym.

Dla ankietowanych najważniejszymi kryteriami wyboru usługodawcy dostawy jest cena usługi, szybkość oraz dostępność 24/7. Dodatkowo, 59% użytkowników, którzy korzystają z Paczkomatów® InPost twierdzi, że wybór tej opcji dostawy podyktowany jest dogodną lokalizacją urządzenia. Z przeprowadzonych badań wynika, że ponad połowa dostaw (52%) zakupów online zamawianych przez ankietowanych jest realizowana za pośrednictwem automatycznych terminali.

Ocena Paczkomatów InPost według respondentów_wykres

„Wysokie oceny użytkowników Paczkomatów® InPost potwierdzają, że automatyzacja dostaw – zwłaszcza w sektorze e-commerce – jest najlepszą formą, jaką mogą stosować operatorzy logistyczni. Opcja dostawy do innowacyjnych terminali jest oceniana lepiej w porównaniu do firm kurierskich i usług Poczty Polskiej. Wymagania e-klientów ciągle rosną, a naszym celem jest nieustanne doskonalenie. Dlatego niedawno rozszerzyliśmy sieć Paczkomatów® InPost w Polsce o kolejne 200 urządzeń, pracujemy także intensywnie nad wprowadzeniem nowej usługi dla sektora spożywczego – komentuje  Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl, właściciela sieci Paczkomatów® InPost.

Automatyczne terminale InPost wyróżniają się także na tle innych usług logistycznych dedykowanych e-commerce. Aż 75% użytkowników Paczkomatów® InPost ocenia je lepiej i dużo lepiej niż tradycyjne usługi kurierskie. Dostawa do innowacyjnych terminali jest także konkurencyjna w stosunku do usług Poczty Polskiej – ponad 88% respondentów uznało, że Paczkomaty® InPost są lepsze. Ponadto, nawet 64% użytkowników zrezygnowałoby z zakupu w sklepie internetowym, jeśli nie oferowałby on usługi dostawy do Paczkomatów® InPost.

Więcej informacji dostępnych jest na: www.paczkomaty.pl, www.inpost.pl oraz www.integer.pl.

[1] Badania zostały przeprowadzone w dniach 12-26 lutego 2015 r. za pomocą internetowej ankiety, w ramach polsko-norweskiego projektu GRASS (Green and Sustainable Transport Systems in Cities). Za projekt odpowiedzialna była Akademia Morska w Szczecinie. Na ankiety odpowiedziało łącznie 2933 osoby, w tym 45% kobiet i 55% mężczyzn. Największą grupę respondentów stanowiły osoby w wieku 25-34 lata, mieszczące się w kryterium ludzi młodych oraz aktywnych zawodowo. Badanie kierowane było do mieszkańców wszystkich województw, jednak najliczniejszą grupę stanowiły osoby z województwa mazowieckiego.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Wykop
  • Live
  • Twitter
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *