Aster Papazyan dołączy do zespołu easyPack

easyPack – właściciel największej na świecie sieci Paczkomatów® pod marką InPost umożliwiających samodzielne nadawanie i odbieranie przesyłek w trybie 24/7 –wzmocni zespół pracowników najwyższego szczebla – tym razem o doświadczonego specjalistę z branży teleinformatycznej (ICT) i FMCG. Od września 2015 roku funkcję dyrektora zarządzającego pełnić będzie Aster Papazyan – ekspert ds. sprzedaży i rozwoju sieci handlowo-usługowych, odpowiedzialny za wdrażanie i koordynowanie wielowymiarowych strategii dla największych polskich spółek na rynku krajowym oraz  arenie międzynarodowej.

Aster Papazyan posiada ponad 25-letnie doświadczenie w pracy dla spółek z różnych branż gospodarki – w czasie swojej kariery zawodowej opracowywał zaawansowane plany działań sprzedażowych i koordynował strategie handlowe międzynarodowych przedsiębiorstw – na największych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Obejmując liczne stanowiska kierownicze był odpowiedzialny za tworzenie i wdrażanie strategii sprzedaży zarówno w firmach z sektora prywatnego, jak i na rynku publicznym.

image001Od 2013 roku Aster Papazyan pełnił funkcję Członka Zarządu CEE i dyrektora handlowego w PayU Group (Naspers) – wiodącej firmie zajmującej się obsługą e-płatności w Europie Środkowo-Wschodniej. Do jego zadań należało zarządzanie działalnością operacyjną spółki i opracowywanie planów ekspansji biznesowej w Czechach, Polsce, Rumunii, Rosji, Turcji oraz na Ukrainie i Węgrzech. Stworzył i wdrożył jednolitą regionalną metodologię sprzedaży, która pozwoliła firmie profesjonalnie obsługiwać klientów podczas procesu sprzedaży, budować zaawansowane taktyki marketingowe oraz podnieść przewidywalność działań zespołów sprzedaży i marketingu. Ponadto, w wyniku podejmowanych przez niego działań, PayU Group wzbogaciła się o utalentowanych pracowników, którzy jeszcze bardziej usprawnili działanie wprowadzanych przez firmę innowacyjnych rozwiązań handlowych.

W latach 2006 – 2013 Aster Papazyan należał do zespołu kierowniczego DELL Polska i odpowiadał za wdrażanie zaawansowanych rozwiązań IT dla sektora B2B oraz B2B2C. Początkowo pełnił funkcję dyrektora sprzedaży ds. globalnych firm i podmiotów sektora publicznego DELL Polska, a od 2008 roku był dyrektorem sprzedaży ds. średnich i małych firm oraz partnerów – pośredników handlowych. W tym czasie tworzył i wdrażał innowacyjne koncepcje rozwoju firmy – jego zespół wprowadził m.in. zupełnie nowy, bardziej efektywny program partnerski dla pośredników. Przyczynił się on do skokowego zwiększenia udziałów rynkowych DELL Polska w sektorze małych i średnich firm – spółka – według rankingu International Data Corporation (IDC) z 2012 roku – przesunęła się z pozycji 8. na pozycję 2.

Dzięki swojej szerokiej wiedzy i wysokim kompetencjom w 2012 roku Aster Papazyan został dyrektorem generalnym DELL w Polsce. Zakres jego obowiązków obejmował planowanie długofalowych programów działań strategicznych oraz podejmowanie decyzji operacyjnych kluczowych dla polskiego oddziału spółki. W latach 2004-2006 był dyrektorem sprzedaży w strukturach rynku masowego Orange Polska (Telekomunikacja Polska).

Zespół easyPack pokazał, że dzięki determinacji i ciężkiej pracy można odnieść ogromny sukces – i to mimo, że wprowadzenie nowej usługi na tak szeroką skalę nie należy do łatwych. Tymczasem liczba podpisanych umów oraz ilość potencjalnych partnerów potwierdza, że Paczkomaty® InPost cieszą się coraz większą popularnością na arenie międzynarodowej i stały się wzorem do naśladowania dla innych przedstawicieli sektora pocztowo-kurierskiego. W oparciu o dotychczas zdobyte kwalifikacje zawodowe w zróżnicowanych branżach, z entuzjazmem będę tworzył część załogi easyPack i aktywnie uczestniczył w opracowywaniu efektywnych planów rozszerzenia sieci innowacyjnych maszyn. Zawsze szukam wyzwań, nowych doświadczeń oraz szansy na rozwój swoich umiejętności. Praca dla spółki, będącej w fazie tak intensywnej ekspansji, jest dla mnie doskonałą okazją do wykorzystania swojego doświadczenia w zakresie tworzenia efektywnych rozwiązań usługowych” skomentował Aster Papazyan.

Aster Papazyan w 2010 roku zdobył tytuł Executive MBA na IMD – jednej z najlepszych na świecie szkół biznesu mieszczącej się w szwajcarskiej Lozannie. Jest również magistrem zarządzania i marketingu Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Prywatnie Aster Papazyan to wielki pasjonat sportu – codziennie trenuje crossfit. Z pochodzenia jest Ormianinem.

„W związku z działaniami mającymi na celu intensyfikację rozwoju sieci Paczkomatów® InPost za granicą, stale wzbogacamy nasz zespół kierowniczy właśnie takimi osobowościami, jaką jest Aster Papazyan. Jesteśmy na zaawansowanym etapie realizacji projektu ekspansji Paczkomatów® InPost w Europie, działamy również na kolejnych kontynentach – w takich krajach, jak np. Kanada. W związku z tym, wielokulturowe i międzybranżowe doświadczenie Astera Papazyana to istotna wartość dodana dla naszej firmy. Aster Papazyan z sukcesem pełnił funkcje kierownicze – odpowiadał za tworzenie strategii operacyjnych zarówno w mniejszych przedsiębiorstwach, jak i w międzynarodowych firmach będących liderami w swoich branżach. Jestem głęboko przekonany, że posiadając bogatą praktykę i wysokie kompetencje zawodowe, wniesie on do easyPack wiele nowatorskich koncepcji i rozwiązań, które pozwolą nam na osiągnięcie jeszcze lepszej efektywności i skuteczniejszej penetracji zagranicznych rynków” – dodaje Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

W maju 2015 roku globalny fundusz inwestycyjny Templeton Strategic Emerging Markets Fund IV, LDC (“TSEMF IV”) i Grupa Ubezpieczeniowa PZU ogłosiły wspólnie z Grupą Integer.pl inwestycję w kwocie 81,7 mln euro w spółkę easyPack. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na rozwój Paczkomatów® InPost na rynkach międzynarodowych. Jednocześnie została podpisana umowa z BGK o udzielenie spółce finansowania dłużnego w kwocie 36,7 miliona USD, przeznaczonego na rozwój Paczkomatów® InPost na rynku kanadyjskim.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Wykop
  • Live
  • Twitter
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *