American Express na najważniejszych rynkach globalnych uruchamia usługę Apple Pay dla użytkowników kart płatniczych

Użytkownicy kart American Express jako pierwsi otrzymają dostęp do usługi Apple Pay. W tym roku zostanie ona uruchomiona w Kanadzie i Australii, a wejście na rynki Hiszpanii, Singapuru i Hong Kongu planowane jest na rok 2016.

Spółka American Express (NYSE:AXP) ogłosiła dziś, że usługa Apple Pay™ zostanie uruchomiona na najważniejszych światowych rynkach, co pozwoli użytkownikom kart American Express® dokonywać płatności mobilnych przy użyciu urządzeń typu iPhone, Apple Watch i iPad. Jeszcze w tym roku usługa ma zostać udostępniona użytkownikom z Kanady i Australii, natomiast mieszkańcy Hiszpanii, Singapuru i Hong Kongu uzyskają do niej dostęp w roku 2016. Przy pomocy Apple Pay będą oni mieli możliwość łatwego dodawania wybranych kart American Express® dla klientów indywidualnych, małych przedsiębiorstw i korporacji(i), a następnie dokonywania przy pomocy iPhona lub Apple Watch płatności w sklepach, które akceptują płatności zbliżeniowe i karty American Express. Przy użyciu swoich urządzeń marki Apple użytkownicy będą także mogli dokonywać płatności w aplikacjach handlowych objętych usługą.

Przy płaceniu za zakupy za pomocą Apple Pay użytkownicy nadal objęci będą ochroną i obsługą klienta oferowaną standardowo przez American Express.

„Dzięki ogólnoświatowemu zasięgowi możemy szybko zaoferować użytkownikom kart z wymienionych krajów usługę Apple Pay – powiedział Tony Prentice, wiceprezes ds. produktów i płatności mobilnych w American Express. – Uważamy, że zajmowanie czołowej pozycji w zakresie zintegrowanych i innowacyjnych rozwiązań umożliwiających naszym klientom dokonywanie płatności jest niezwykle istotne. Dlatego z przyjemnością wdrażamy usługę Apple Pay”.

„Nasi klienci uwielbiają korzystać z Apple Pay. Dlatego też chcemy udostępnić tę usługę możliwie największej rzeszy użytkowników na całym świecie – powiedziała Jennifer Bailey, wiceprezes Apple Pay. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania współpracy z American Express, jako globalnym emitentem kart płatniczych, gdyż dzięki temu będziemy mogli w prosty sposób zaoferować większej liczbie klientów na całym świecie usługę łatwych i bezpiecznych płatności z zachowaniem poufności danych”.

Podobnie jak w innych krajach, w których dostępna jest usługa Apple Pay, użytkownicy wybranych rodzajów kart American Express otrzymają dostęp do:

– powiadomień w czasie rzeczywistym oraz informacji na temat zakupów;

– zintegrowanego połączenia z aplikacją mobilną Amex®, która pozwoli jeszcze dokładniej kontrolować i obsługiwać rachunek, a także zapewni dostęp do programów lojalnościowych i promocji.

Bezpieczeństwo, na którym można polegać

American Express chroni użytkowników podczas dokonywania płatności, niezależnie od tego, czy są one realizowane poprzez przesunięcie palca po ekranie, kliknięcie czy też stuknięcie w ekran.

Oferowane przez American Express mechanizmy ochrony obejmują zabezpieczenia przeciwko oszustwom oraz ochronę online.

W ramach oferowanych usług American Express i Apple Pay kładą duży nacisk na bezpieczeństwo i prywatność. Po dodaniu przez użytkownika karty do systemu Apple Pay, jej numer nie jest przechowywany na urządzeniu – do urządzenia przypisany zostaje unikalny numer rachunku, który po zaszyfrowaniu trafia do pamięci jako tzw. zabezpieczony element. Każda transakcja jest dodatkowo poddawana autoryzacji przy pomocy jednorazowego, niepowtarzalnego, dynamicznego kodu zabezpieczającego.

Więcej informacji o usłudze Apple Pay dostępnych jest pod adresem: www.amex.co/applepay.

American Express

American Express to globalna firma usługowa, której produkty, wiedza i doświadczenie zapewniają klientom dostęp do nowych możliwości, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://americanexpress.com lub łącząc się z nami za pośrednictwem serwisów facebook.com/americanexpress, foursquare.com/americanexpress, linkedin.com/company/american-express, twitter.com/americanexpress oraz youtube.com/americanexpress.

Informacje o najważniejszych produktach i usługach: karty debetowe i kredytowe, karty kredytowe dla firm, program lojalnościowy Plenti, usługi turystyczne, karty upominkowe, karty pre-paid, usługi dla przedsiębiorstw handlowych, karty firmowe i podróże biznesowe.

[i] Termin “wybrane karty American Express” oznacza karty American Express dla klientów indywidualnych, małych przedsiębiorstw i korporacji, które zostały wydane przez podmiot zależny American Express i nie zostały anulowane. Nie należą do nich karty ani produkty pre-paid. Informacje na temat objęcia usługą Apple Pay kart wydawanych przez inne instytucje finansowe można uzyskać od pomiotów odpowiedzialnych za ich wydanie.

Wersja źródłowa niniejszej informacji dostępna jest w serwisie businesswire.com: http://www.businesswire.com/news/home/20151027007064/en/

Źródło: American Express

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Wykop
  • Live
  • Twitter
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *