30-procentowy wzrost liczby płatności kartami Visa za świąteczne zakupy w internecie

Coraz więcej Polaków troszczy się o prezenty i zakupy świąteczne, nie wychodząc z domu. Rosnąca popularność e-zakupów znajduje potwierdzenie w prognozach Visa Europe. Organizacja ta przewiduje, że w grudniu br. Polacy zapłacą kartami Visa za zakupy w internecie o wartości 73 mln euro, tj. o 21% więcej niż w grudniu ubiegłego roku. Jeszcze bardziej (o prawie 30%) zwiększy się liczba transakcji dokonanych w internecie – z 1,3 mln do blisko 1,7 mln.

Visa_platnosci onlineOkres przedświąteczny oznacza zwiększone zainteresowanie zakupami online w całej Europie, jednak każdy rynek ma swoją charakterystykę. Dla przykładu, w Wielkiej Brytanii najaktywniejszy dzień zakupów online w całym 2013 roku wypadł pod koniec listopada. W Polsce rozkład płatności za zakupy online jest bardziej równomierny.

Mimo wzrostów, pod względem skłonności do zakupów online Polskę dzieli od unijnej średniej jeszcze znaczny dystans. Według danych Eurostatu w ubiegłym roku 20% z nas deklarowało dokonanie zakupów w internecie (w kwartale poprzedzającym badanie). Analogiczną deklarację złożyło 54% Niemców i 64% Brytyjczyków. Udział handlu internetowego w całym handlu detalicznym wyniósł w 2012 r. w Polsce 3%, podczas gdy średnia dla Unii Europejskiej to 9%.

W związku z rosnącą rolą internetu, zwiększa się także rola płatności online w systemie Visa. Obecnie, w skali europejskiej, wartość transakcji e-commerce stanowi już ponad 20% wszystkich transakcji przetwarzanych przez Visa Europe.

„Cieszy nas rozwój rynku e-commerce w Polsce i znaczący wzrost płatności kartami Visa za zakupy w sieci. Uważamy, że dużą pomocą w zmniejszeniu dystansu dzielącego nas od Europy będzie wprowadzenie w Polsce elektronicznego portfela V.me by Visa, który znacznie ułatwia konsumentom zakupy internetowe, przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa dokonywanych transakcji” – stwierdził Jakub Kiwior, dyrektor Visa Europe w Polsce.

Portfel elektroniczny V.me by Visa to rozwiązanie ułatwiające płatności e-commerce. Największymi zaletami usługi są szybkość, wygoda i bezpieczeństwo, wynikające m.in. z faktu, że dane karty podajemy jedynie raz, wprowadzając kartę do portfela. Portfel jest chroniony wielowarstwowym systemem zabezpieczeń Visa, w tym usługą Verified by Visa oraz specjalnym systemem Visa przeznaczonym do wykrywania oszustw i zapobiegania im.

Płatność z wykorzystaniem portfela zajmuje kilka sekund – wystarczy wybrać tę formę płatności (V.me by Visa) na stronie sklepu, zalogować się do elektronicznego portfela oraz wskazać tę kartę, którą chcemy zapłacić, a następnie zaakceptować płatność.

„Jesteśmy przekonani, że w przyszłym roku wiele przedświątecznych zakupów drogą internetową będzie dokonywanych z wykorzystaniem portfela V.me by Visa, który jest wdrażany wspólnie z ING Bankiem Śląskim jako pierwszym bankiem w Polsce i jednym z pierwszych w Europie. W 2014 r. to rozwiązanie zaoferują kolejne banki” – dodaje Jakub Kiwior.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Wykop
  • Live
  • Twitter
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *